Cooperation for Development — Project Management in International Youth Work — Ázerbájdžán

single-image

Termín konání: 23.-30. března 2013

Místo konání: Ganja, Ázerbájdžán

Účastníci: Lukáš Janda, Ondřej Serbousek

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1. trénink

Report z projektu:

Projekt se konal v druhém největším městě Ázerbajdžánu Ganja ležící na úpatí Kavkazských hor. Na projektu se potkali mladí lidé z různých zemí Evropy, kavkazských států a Turecka. Téměř všichni byli zkušení v práci s mládeží a plní energie pracovat na společných myšlenkách. Ubytováni jsme byli v luxusním hotelu Ramada Plaza ve kterém jsme měli také zařízeno stravování v hotelové restauraci. Tématem tréninkového kurzu byly nové nástroje pro projektové řízení a management. Přednášky byly zajišťovány dvěma trenéry, kteří nám tyto metody představili a nechali nás si je i po praktické stránce ve skupinách vyzkoušet.

V době konání kurzu probíhala oslava třetího nejvýznamnějšího místního svátku – „Novruz“ což bylo v podstatě vítání jara. Místní lidé si velice vážili naší přítomnosti, často nás zastavovali na ulici a žádali o společnou fotku. Během oslav jsme měli vždy prominentní místa v prvních řadách blízko lidí z radnice. Měli jsme i společný mítink se starostou a vedením města. V hlavní den oslav, kdy na náměstí před radnicí postavili velké pódium, jsme taktéž byli v prvních řadách a byli jsme vyzváni k tanci s našimi vlajkami přímo pod pódiem, kdy celé akci přihlíželi desetitisíce lidí, které drželi opodál kordóny vojáků. Po skončení této akce jsme byli pozváni na společnou večeři se starostou, kdy nás s policejním doprovodem odvezli do odlehlé restaurace v horách, kde se soukromá akce konala.

Projektu se zúčastnili dva čeští účastníci a celkově byl velmi vydařený. Povedlo se nám poznat odlišnou kulturu i zvyky místních lidí, naučit se něco nového a získat řadu nových kontaktů a kamarádů.

Ondřej Serbousek

Možná se ti bude líbit