Voice of Diversity in Europe! – Turecko

single-image

Termín konání: 4.-11. červen 2017

Místo konání: Trabzon, Turecko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Přečtete si info-pack & program denních aktivit.

Účastníci: Jakub Konáš, Boris Pazdera, Hana Pazderová, Šimon Boldi

Group leader: Marek Lapka

Hostitelská organizace: Trabzon Intercultural Youth Network

Účastníci se země: ČR, Turecko, Malta, Litva, Bulharsko, Rumunsko

Report z projektu:

Tento projekt byl uskutečněn v Turecku, konkrétně ve městě Trabzon od 4.6. do 11.6.  Účastnilo se ho 6  zemí a to: Česká republika, Litva, Polsko, Rumunsko, Turecko a Bulharsko. Co se týče celkového zážitku z tohoto týdne, dovoluji si říct, že právě tento byl jeden z nejlepších týdnů v mém životě.

Leadeři projektu Ceren a Yalcin byli velmi příjemní lidé a se vším nám vždy vyšli vstříc. Všechno měli krásně zvládnuté a nemůžu jim absolutně nic vytknout. Ubytování bylo velmi pěkné, na to si nemůžu stěžovat, ale jídlo postrádalo maso. Za celý týden jsme dostali maso 2x a všem to velmi chybělo.

První večer jsme přiletěli velmi pozdě, ale Polští účastníci projektu byli ještě velmi živí a tak jsme se rozhodli vyjít si na procházku Trabzonem. Stihl jsem si tam dát svůj první turecký kebab a okusit velmi odlišnou atmosféru, než jakou máme tady v Praze.

 Následující dva dny jsme se s ostatními seznamovali a myslím, že se to velmi povedlo. Po cca 2 dnech už jsme se brali jako rodina, což se na těchto projektech nestává často. Mluvím buď ze své zkušenosti, nebo z příběhů mých přátel.

Hlavní téma tohoto projektu se týkalo předsudků a xenofobie. To, o čem jsme mluvili mi velmi otevřelo oči a začal jsem pořádně vnímat kulturní rozdíly, ale i podobnosti.

Účastnili jsme se i Kulturních nocí, kde jsme měli jedinečnou možnost ochutnat pokrmy a nápoje zemí, které se účastnily projektu. Byla tam spousta výborného jídla, které ve své zemi asi jen tak neseženete.

Poslední den jsme se ve 3 ráno sbalili a opustili hotel. O 18 hodin později už jsem zase ležel ve své posteli v České republice.

                                                                                                                                                                                                Šimon Boldi

Možná se ti bude líbit