Dance Your Ability — Francie

single-image

Termín konání: 12.-22. listopad 2019

Místo konání: Barane, Gabre, Francie

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Pokud máte zájem o více informací ohledně projektu, prosím důkladně si přečtete info-pack a shrnutí projektu

Podívejte se také na brožurku s workshopy a fotografiemi Booklet Dance Your Ability-1 z projektu.

Účastníci českého týmu: Martin Karaba, Dewi Mulyasari

Účastnící-se země: France, Czech Republic, Greece, Macedonia, Estonia, Poland, Slovenia

Hostitelská organizace: SolAfrika

Report z projektu: 

Treningový kurz, ktorý sa uskutočnil na farme Barane na okraji Pyrenejskeho národného parku v časti Gabre vo Francúzku, mieste ktoré je obklopené statkami a lesmi, odkiaľ je možné dýchať čistý lesný vzduch sa uskutočnil v dňoch od 12. Novembra do 24. Novembra 2019. Do štvrého najväčšieho mesta vo Francúzku Toulouse, prilietam v dennom predstihu, aby sme sa zoznámili z tamojšou Architektúrou v priebehu dňa prechádzame upršaným chladným mestom, predsa len tyždeň do zadu sme sa práve nachádzali v slnečnom Taipei. Po dennej aklimatizácií sadame do vlaku, ktorý smeruje do dedinky Varilhes, kde nás vyzdvihuje večne usmiata organizátorka projektu Maewa. Kľukatými cestičkami sa dostavame až do lokaliti Gabre, kde sa ubytovávame vo velikánskom dome, ktorý je obklopený iba prírodou.

Další deň  očakavaním a obavami sa oboznamujeme s temou projektu a zoznamujeme sa s účastníkmi z iných Europských krajín a to z:  France, Greece, Macedonia, Estonia, Poland, Slovenia. S radostou sa dozvedam, že aj ked je projekt venovaný tancu, nevadí že neviem tancovať, ako aj vela iných účastníkov. Hlavným cielom bola tzv. Dance movement therapy, ktorá prebieha tak, že vobec nezaleží na tom či niekto vie tancovať alebo nevie, či vie alebo nevie choreografiu. Program bol zameraný s cielom zapojiť kohokolvek, bez ohladu na handicap, bez toho aby bol niekto posudzovaný. Počas projektu sme sa naučili vela rozličných technik, ako dosiahnuť prostredníctvom Dance movement therapy pracovať v skupine, bez ohladu na nedostatký, prave tieto nedostatký vztvorili priestor a novú perspektívu každeho z účastníkov. Počas projektu sme navštívili aj miestný Bál v obci Pamiers, kde sme mali možnosť zažiť skutočnú Francúzku kulturu, life music a taktiež možnosť si zatancovať Francúzký tradicný tanec. Taktiež, počas ,,FREE DAY“ nás organizatory zaviezli na úžastný tradičný miestný marker v nedalekej obci a taktiež sne navštívili aj obrovský jaskyňu v okolí.

Velká vdaka partí organizatorom : Maewa, Lo a skvelej energetickej kuchárke Leonore. Taktiež aj NGO EYCB, ktorá nám umožnila účasť, aj z posilou Českého teamu o jedu účastníčku z Indonézie. 

Martin Karaba  

Možná se ti bude líbit