Free(lance) Yourself — Velká Británie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Přípravné předprojektové setkání (Advance Planning Visit = APV): Londýn, Velká Británie, 2.—5. říjen 2022. Přípravného setkání (APV) se za českou skupinu zúčatní group leader české skupiny a jeden český účastník (= 2 čeští zástupci). Účastníci APV se musí zúčastnit i samotné výměny mládeže (22.—30. listopad, Reading, Velká Británie). Prosím přečtěte si APV info-pack.

Výměna mládeže: Reading, Velká Británie, 22.—30. listopad 2022

Počet volných míst: 4 účastníci (ve věku 18-30) + 1 group leader (ve věku 18+)

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack této výměny mládeže. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do 30. září.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Velké Británie (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Activist Entrepreneurs

Popis projektu:

Je to skoro více než 10 let, co se evropské země vypořádávají s vysokou mírou nezaměstnanosti. Tohle je považováno za jeden z nejdůležitějších problémů mezi evropskými zeměmi. Vysoká míra nezaměstnanosti postihuje mladé lidi ve třech hlavních případech. Zaprvé problém reflektuje potíže najít správnou práci. Zadruhé si mladí lidé, kteří práci našli, uvědomují, že realita získaného zaměstnání je daleko pod jejich možnosti, ambice a vize. V neposlední řadě získaná práce neposkytuje uspokojivé prostředky pro život na běžné úrovni, aby mohli udržet jejich sociální život.

Nové generace (mileniálové a generace Z) mají jiný přístup a potřebu větší svobody než starší generace, především pokud čelí nezaměstnanosti a neuspokojivým pracovním situacím, takže se snaží vytvořit své vlastní podnikání.

„Free(lance) Yourself“ je výměna mládeže, která si klade za cíl poskytnout mladým lidem pohled do světa podnikání a pracovních trendů za účelem zvýšit jejich zaměstnanost a podpořit je v jejich cestě k samostatné výdělečné činnosti. Prostřednictvím tohoto projektu chtějí aktivističtí podnikatelé a jejich partneři prozkoumat potřeby mladých lidí a vyzbrojit je know-how a užitečnými znalostmi a nástroji k naplnění daných potřeb a podpořit je na jejich cestě vedoucí k úspěšným podnikatelům a nezávislým pracovníkům.

Možná se ti bude líbit