Digitalizing Outdoors Activities — Polsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Zakopane, Polsko

Termín konání: 15.—23. duben 2023

Český tým: Alžběta Snášelová, Eliška Mullerová, Mariana Kocmanová

Přečtete si info-pack. 

Hostitelská organizace: Fundacja Edukacyjno-Europejska

Report z projektu:

Tréninkový kurz Digitalizing outdoor activities, se konal 15.-23.4.2023 v Polsku v krásném horském městě Zakopane. Tréninkový kurz pro nás připravila polská organizace Fundacja Edukacyjno-Europejska.

Tohoto kurzu se účastnilo celkem 28 lidí z Itálie, Španělska, Albánie, Arménie, Polska, Jordánu, Ukrajiny a samozřejmě Česka.

Tento kurz nás měl naučit jak spojit venkovní aktivity a digitální nástroje. Naučili jsme se jak dělat správně a bezpečně různé sporty a následně např. jak jednoduše vytvořit kvalitní video z té aktivity. Také jsme se naučili spoustu o různých programech, jak je používat, a hráli jsme i spoustu her, některé byly fyzicky náročnější a některé spíše logické. Jedna z mých oblíbených her byla Dancing islands, je to na podobné bázi jako hra židličky, ale v tvého hře když se hudba zastaví, může vás stát více na “islandu” a snažíte si pomoct navzájem aby vás co nejvíce přežilo, i když ostrůvky ubývají.

Během tohoto kurzu jsme dělali mnoho týmových aktivit s lidmi různých národností a dozvěděli se o různých zvycích a to také během kulturních večerů, které byly velmi záživné. Nejen jsme se dozvěděli informace o různých zemích, ale naučili jsme se i jejich národní tance a ochutnali jejich dobroty.

Největší a za mě nejlepší výlet, který jsme podnikly byl za mě výlet do NP kde jsme se šli podívat na jezero Morskye oko. Po cestě k jezeru jsme měli veliké štěstí a viděli jsme medvědy. Byla tam medvědice s mláďaty, tak jsme si samozřejmě udržovali bezpečnou vzdálenost.

Týden v Zakopane uběhl jako voda a všem nám bylo líto, že už musíme domů. A tak poslední večer nechybělo pořádné posezení a rozloučení kolem ohně. I když jsme se znali jen něco málo přes sedm dní, připadalo nám to všem jako věčnost. Myslím, že zážitky z tréninkového kurzu Digitalising outdoor activities se každému z nás vryly hluboko do paměti a že na tyto dny budeme ještě dlouho vzpomínat.

Eliška Müllerová

Možná se ti bude líbit