Digital vs. Corrupt — Slovinsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 2: kooperativní partnerství (Capacity building in the field of Youth – Western Balkans). Kick-off meeting – první setkání všech partnerů tohoto dlouhodobého projektu. Další setkání se budou konat (termíny budou oznámeny) v Severní Makedonii, Srbsku, Bosně a Herzegovině a Černé Hoře.

Kick-off: Ljubljana, Slovinsko, 31. leden—3. únor 2024, info-pack

Hostitelská organizace: EPEKA (Scientific and Research Association for Art, Cultural and Educational
Programmes and Technology EPEKA)

Report z kick-off meetingu:

Kick-off meeting vícefázového dlouhodobého KA2 projektu Digital vs. Corrupt se konal ve slovinském hlavním městě Lublani v datech 31. leden – 3. únor 2024. Sešlo se zde zhruba 15 lidí, předsedů a dobrovolníků ze všech možných organizací, které se budou podílet jako partneři na tomto třicetiměsíčním projektu za účelem indikovat rizika korupce.

Ubytováni jsme byli v luxusním hotelu Slon přímo v centru města. V ceně ubytování zde byla sauna, wellness i posilovna, stejně tak jako bohaté snídaně ve formě švédských stolů. Co se dalšího stravování týče, bral nás pořadatel Štefan na skvělá místa, které má i on sám v oblibě. Mohli jsme tak ochutnat pravý raut slovinských dobrot, nejstarší místní pizzu či dvouhodinovou degustaci gruzínských pokrmů.

Příjezdový den jsme se pouze ubytovali, šli na první společnou večeři a pak nám Štefan zajistil degustaci místních vín. Druhý den jsme společně vyrazili do muzea zimních olympijských her v Sarajevu v roce 1984, kde nás průvodce provedl celou historií. Poté jsme vyrazili na intenzivní plánování do Youth Kampusu, kde jsme představovali své organizace a činnost, kterou budeme v projektu dělat. Následoval dlouhý brainstorming ohledně celkového projektu.

Další den jsme dopoledne měli konferenční hovor s úředníky z EU a národní agenturou Slovinska, kde jsme postupně dořešili případné nejasnosti a organizační záležitosti. Poté jsme společně jeli na výlet na jezero Bled, které se nachází přímo v Alpách.

Děkuji EYCB za důvěru při vyslání na tento projekt, jako svého zástupce, a současně také děkuji společnosti EPEKA za výbornou připravenost a organizaci.

Jan S.

Možná se ti bude líbit