Do You Speak Erasmus+ — Polsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: Partnership Building Activity (PBA) = seminář pro pracovníky s mládeží/zástupce neziskových organizací na navazování nových partnerství

Místo konání: Rabka Zdroj, Polsko

Termín konání: 28. únor—8. březen 2023

Český tým: Nina Kateřina Ratajská

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Stowarzyszenie Europe4Youth

Report z projektu:

Projekt Do you speak Erasmus+? byl zaměřen na navazování partnerství mezi organizacemi, plánující napsat vlastní Erasmus+ projekt. Po osmihodinové cestě do lázeňského městečka Rabka-Zdrój nás čekalo krásné ubytování v malém penzionu. Začátek programu se nesl v duchu ice-breakingových aktivit, které nám pomohli se zbavit počáteční nervozity. Obzvlášť zábavné byl hod vajíčka z balkonu a náš úkol jej zachránit před nezvratným osudem. 
 
Hlavní náplní celého týdne bylo se teoreticky seznámit s Erasmus+ frameworkem, identifikovat rozdíly mezi projekty typu KA1 a KA2 a jejich implementací a podmínkami. Sdíleli jsme naše nápady, nejen na mobility Erasmus+, ale také na dobrovolnické aktivity, které je možné uspořádat v našem městě a pomoci tak k rozvoji komunity. K tomu samozřejmě patří také vylepšování způsobů, jak je možné předat své myšlenky a nápady ostatním, což v angličtině byla občas pořádná výzva. 
 
V půlce týdne jsme si jeli „odpočinout“ do Krakova a díky skvělé hře, kterou organizátoři vymysleli „Who killed king John?“ jsme v menších skupinách po 5 lidech prozkoumávali krásy Krakova a soutěžili, kdo první odhalí vraha. Tento den jsme zakončili tradičními pirohy v tamní restauraci.
 
Celkově se nás v Polsku potkalo 26 z více než 12 zemí. Navázali jsme nejen partnerství ,ale také mnohem důležitější přátelství.
 
Z projektu odjíždím plná nových znalostí a dovedností a už se nemůžu dočkat psaní svého prvního projektu!
 
Nina Kateřina Ratajská

Možná se ti bude líbit