CLEAN: Cooperation between Leaders from European and Asian NGOs – Malta

single-image

Termín konání: 30. dubna – 7. května 2013

Místo konání: Sprachcaffe at Pembroke, Malta

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1. tréninkový kurz

Účastníci: Barbora Jakubcová, Lenka Ošťádalová

Report z projektu:

Na projektu a názvem „CLEAN – Cooperation between Leaders of European and Asian NGOs“ se sešlo 24 účastníků z 12 různých zemí (Ázerbájdžán, Arménie, Bělorusko, Belgie, Chorvatsko, Česká republika, Gruzie, Itálie, Malta, Moldavsko, Turecko, Ukrajina). Jednalo se o projekt zaměžený na ochranu životního prostředí (an action 3.1 training course about environmental awareness and the protection of the environment).

Program byl zajímavý a pestrý. Trenéři vhodně pracovali s neformálním vzděláváním a věřím, že projekt byl přínosný pro všechny účastníky. Mezikulturní dialog byl také velmi zajímavý především díky tomu, že se sešli zástupci 12 velmi rozdílných zemí.

Součásti programu byl jeden celodenní výlet, během kterého jsme trajektem jeli na ostrov Gozo a odtud dále motorovým člunem na ostrůvek Comino. Tento výlet byl hrazen účastníky a byl zcela dobrovolný. Nakonec se ale zúčastnili úplně všichni a byl to naprosto skvělý zážitek.

Dva večery byly věnovány Intercultural night, kdy se prezentovaly jednotlivé země a současně se prezentovaly i organizace, které účastníci na projektu zastupovali. Věřím, že v mnoha případech bylo utvořeno nové partnerství pro projekty do budoucna.

Celkově hodnotím tento projekt jako velmi zajímavý a přínosný. 

Lenka Ošťádalová

Možná se ti bude líbit