I Can as Well! — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Brebu, Caras-Severin County, Rumunsko

Termín konání: 2.—11. říjen 2023

Český tým: 6 účastníků

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Victor Babes University of Medicine and Pharmacy

Report z projektu:

Projekt pod názvem I can as well se odehrál od 2. října do 11. října 2023. V oblasti Brebu.

Celkem se zůčastnilo 43 lidí, z každé země 6 až 7 lidí.

Projekt byl zaměřen na pomáhání lidem s poruchami učení (dyslexie, dysgrafie, dyscalculie, ADHD, atp.). Každý den jsme se několikrát sešli a pracovali na ucelování vztahů.

Ze začátku bylo vidět,  že většina lidí byla nervózní. Přeci jen přes 40 lidí, které jste nikdy neviděli by každého vystresovalo. Ale postupem času se lidé sbližovali.

Díky mnoha sezením, kde lidé vystupovali ze své komfortní zóny aby splnili úkoly. Například jít ve dvojici, kde jeden má zavřené oči a druhý vede.

Ale také se scházeli lidé z různých zemí u jednoho stolu, často se dávaly stoly k sobě. U každého jídla jste mohli potkat někoho nového.

Součást našeho pobytu byla i procházka v blízkém lese, kde jsme šli ve skupince a poznávali se. Člověk se tak dozvěděl mnoho zajímavostí o ostatních lidech.

Během projektu jsme navštívili Temešvár. Zde jsme měli možnost mít lekci první pomocii v Temešvárské lékařské  Universitě. Poté byl čas objevovat krásy města. Ulice schovaná pod barevnými deštníky, obchody plné suvenýrů a kavárny byl jen zlomek toho, co jsme viděli.

Součástí programu byly kulturní noci. Každý stát dostal možnost hrdě představit jejich kulturu. Máme znalosti od ukrajinskych písní až po bulharské svatební tance. Každý večer byl plný tance hudby a dobrého jídla.

ně nezapomenutelný zážitek. Každý člověk byl jedinečný, ale i přesto se všichni sešli a spolu žili jako rodina. Věřím, že to všem něco dalo. Někomu odvahu, sebevědomí nebo i přátelství.

Zuzana

Možná se ti bude líbit