Work4Inclusion — Portugalsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Sanguedo, Santa Maria da Feira, Portugalsko

Termín konání: 16.—22. květen 2022

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack & shrnutí projektu.

Hostitelská organizace: Red Cross PortugalCRUZ VERMELHA – DELEGAÇÃO DE SANGUEDO

Účastnící se země: Portugalsko, ČR, Španělsko, Řecko, Litva, Estonsko, Chorvatsko, Turecko, Itálie, Rakousko

Český tým: Meeri Jurgenson, Jan Trojáček, Adéla Poláková

Report z projektu:

První den jsme přijeli na hotel, kde jsme se ubytovali, a po náročném cestování jsme šli spát. Další den jsme navštívili město Sanguedo, kde jsme v průběhu dne navštívili Červený kříž, zahráli jsme si seznamovací hry, abychom se naučili naše jména. Akorát je to náročné, když některá jména slyšíte poprvé v životě a najednou jich máte moc. Třetí den jsme jeli do Vale de Cambra city. Navštívili jsme zde zdejší knihovnu a odpoledne jsme dávali pozor na prezentaci pana João Pedro Gaspara. V průběhu celého kurzu jsme se bavili o formální a neformální učení. 

Čtvrtý den byl můj nejoblíbenější. Ráno jsme měli přednášku od místních koordinátorů, kteří nám říkali o jejich organizaci. Povídali nám o jejich hlavním domě, že tam mají myslím 20 chlapců, kteří to v životě nemají zrovna lehké. Následně jsme si tento dům prohlédli a mají to tam moc pěkné. Stolní fotbálek, televize a dokonce i v patře malou kuchyňku. Odpoledne jsme navštívili ptačí zoo (Laurosa Zoo), dále Lóios muzeum a nakonec Castle Farm, který se mi moc líbil. V jeho zahradách jsme se unášeli krásou a organizátorka Laura mi říkala, že je to tam kouzelné hlavně o vánocích. Mají tam různé stánky (Laura prodává popcorn například :D) a vše osvětlené, ukazovala nám i fotky a vypadá to přímo báječně. Další den jsme se všichni těšili na pláž a zrovna jak jsme dojeli začal foukat vítr a byla zima, ale stejně se našli odvážlivci, kteří vlezli do vody. Předposlední den jsme dokončili veškeré konverzace, aktivity a organizátoři nám pustili video, které pro nás připravili z fotek a videí z celého týdne. Bylo to pro mnoha z nás velmi emotivní. Další den následovala cesta na letiště a domů. 

Za mě to byl velmi podařený projekt a doufám, že jsem se s některými neviděla naposledy. Děkuji, že máme takové možnosti někam vyjet! 🙂

                                                                                                                Adéla Poláková

Možná se ti bude líbit