Take Up, Help Yourself — Bulharsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 30. duben—9. květen 2022

Místo konání: Stara Zagora, Bulharsko

 

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit.

Hostitelská organizace: Youth Development Center-Mutual Aid

Účastnící-se země: Bulharsko, ČR, Polsko, Rumunsko, Řecko, ČR, Španělsko, Severní Makedonie, Švédsko, Portugalsko

Český tým: Zuzana Gregorová

Report z projektu:

Tréninkový kurz, který pořádala oragnizace Youth Development Center-Mutual Aid v třetím největším městě Bulharska Stara Zagora 30.4-9.5. Na projektu se sešlo 15 účastníků z Portugalska, Španělska, Švédska, Polska, Severní Makedonie, Řecka, hostujícího Bulharska a já, za Českou republiku.

Byli jsme ubytovani v nedalekém hotýlku, protože hostující středisko ubytovávalo ve svých zdech Ukrajinské uprchlíky. Mě se to ale líbilo, protože to každé ráno znamenalo procházku přes náměstí s velkým parkem a ulicí plnou stromů.

První den jsme strávili seznamováním se a hraní her na zapamatování jmen, jelikož za každou zemi tam byl 1-2 lidé, prakticky nikdo nikoho neznal. Většinu dne jsme strávili v parku před mládežnickým centrem jelikož bylo příjemné slunečné počasí.

V následujících několika dnech jsme měli příležitost naučit se spoustu o trhu práce, řešení problému pro nás, mladé dospělé, mentoringu a i přednášku o podnikání. Spostua učastníků sdělila v průběhu programu svoje příběhy toho co dělají v životě nebo jak se snaží najít to, co chtějí dělat, což pro mě bylo velmi inspirativní.

Bylo až překvapivé, jak rychle jsme se sblížili, a během týdne jsme společně vyrazili kousek za město na velmi neorganizovaný výlet, abychom viděli snad největší monument v celém Bulharsku. Jedna Bulharka nám vyprávěla, že to jsou “ochránci” Staré Zagory a ukázala nám, ze kterých úhlů se dají udělat nejlepší fotky. Strávlili jsme tam celé odpoledne a sledovali jak slunce zapadá za horami.

A přestože stále nevím, co přesně chci v životě dělat, myslím, že mám docela jasnější pojem o tom, co chci dělat právě teď a jak se dostat blíže k některým mým cílům. Je dobře, že jsem se z tlaku, který kolem sebe neustále mám, dostala do prostředí, kde je v pořádku nemít celou svou budoucnost naplánovanou do jednotlivých detailů a občas pokrčit rameny.

                                                                                                                 Zuzana Gregorová

Možná se ti bude líbit