em4em: Empowerment for Employment (contact making event) – Polsko

single-image

Termín konání: 14.-21. listopad 2016

Místo konání: Wisla, Polsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: contact making event (tj. seminář na navazování vztahů mezi mládežnickými neziskovými organizacemi)

Prosím pročtěte si info-pack a rozpis denních aktivit.

Účastníci: Michaela Šedová, Lukáš Mrklaš

Hostitelská organizace: Chrzescijanska Sluzba Charytatywna Oddzial Podlaski

Účastníci se země: Polsko, Rumunsko, Velká Británie, Slovensko, Turecko, Itálie, ČR, Bulharsko, Makedonie, Litva, Řecko, Nizozemí

Report z projektu:

  1. – 21. října proběhl v polské Wisle uprostřed Slezských Beskyd projekt v rámci Erasmu+. Jeho cílem bylo zejména utváření nových kontaktů mezi vysílajícími organizacemi a samotnými účastníky. Projekt se dále zabýval tématem zaměstnatelnosti mladých lidí v Evropě.

Na tomto skvělém projektu jsme se měli možnost dozvědět spoustu nových informací o samotném programu Erasmus+. Nejužitečnější částí  kurzu bylo, že jsme se dozvěděli, jak napsat vlastní projekt. Trenér využíval při workshopech metodu „udělej si sám“, která byla někdy lehce otravná, v závěru ale velmi užitečná, protože všechny nejasnosti byly následně vysvětleny.

Zabývali jsme se samozřejmě i zaměstnaností a zaměstnatelností, jak napovídá sám název projektu. Dozvěděli jsme se, jaká je situace v jednotlivých zemích, které se projektu účastnily, a mluvili jsme o možnostech, které jsou k dispozici mladým lidem.

Součástí projektu byl i výlet do Ustroně, který by se dal pokládat za dobrý teambuilding. Za poměrně nevlídného počasí jsme společně zdolali jeden z beskydských kopců. Navzdory bahnu a větru se nám to podařilo a stálo to rozhodně za to. Výhled z vrcholu do údolí byl úžasný.

Celkově byl projekt super. Jediné mínus bylo místo samotného kurzu, kterým byla malá Wisla takříkajíc uprostřed ničeho. Strávili jsme ale osm nezapomenutelných dní v příjemném hotelu, kde nám mimo jiné výborně vařili tradiční polská jídla. Vytvořili jsme skvělý tým a pod vedením dobrého trenéra jsme se naučili spoustu nových věcí a odnesli spoustu nezapomenutelných zážitků.

Michaela Šedová

Možná se ti bude líbit