Empowering European Youth Workers: Potraying Migration through Cartoon Drawings – Německo

single-image

Termín konání: 5.-14. prosinec 2014

Místo konání: Postdam, Německo

Program a akce: ERASMUS+, Key Action 1, tréninkový kurz

Účastnice: Jana Buršíková

Účastnící se země: Francie, Španělsko, Rumunsko, Ázerbajdžán, Makedonie, Řecko, Bosna a Herzegovina, Polsko,  ČR, Portugalsko, Bulharsko, Německo, Gruzie, Estonsko, Itálie, Albánie

Report z projektu:

Pátého prosince jsem dostala možnost zúčastnit se tréninkového kurzu Potraying Migration through Cartoon Drawings v krásné předvánoční Postupimi. S dalšími dvaceti sedmi účastníky a vedoucími ze všech koutů Evropy jsme se po deset dnů zabývali migrací a komiksem a hlavně spojením obou dvou do jednoho. Všichni společně jsme vytvořili sérii komiksů s migrační tematikou. Ale ještě než došlo k závěrečné vernisáži, strávili jsme hodiny objevováním nových přátelství, hledáním vánočního ducha v ulicích Postupimi a Berlína a samozřejmě prací nad našimi tématy. A to mnohdy od rána do noci téměř do úplného vyčerpání. Abychom pro samou práci nezapomínali jíst a netrpěli jsme hladem, o to se starala úžasná kuchařka Muki.

Celých deset dní jsem si opravdu užila, až mi na konci přišlo líto, že projekt musí skončit. Projekt sice ano, ale ne naše nová přátelství.

Jana Buršíková

Možná se ti bude líbit