Encouraging Social Culture in Europe — Španělsko

single-image

Datum konání: 4. – 11. září 2011

Místo konání: Villanueva de Algaidas, Málaga, Španělsko

Účastnické země: Španělsko, Itálie, Česká republika

Věkový limit: 18 – 30 let.

Účastníci:  Ivana Petříková, Markéta Balášová, Sabina Bergerová, Josef Putík, Michal Bernát, Jiří Štěpán (group leader) 

Report z projektu:

 Projekt Encouraging Social Culture in Europe se konal v malém španělském městečku Villanueva de Algaidas, které leží zhruba 70 kilometrů od centra jižanského života ve Španělsku, Malagy. Městečko Villanueva de Algaidas se nachází v krásném olivovém ráji a obyvá jej 5 tisíc obyvatel. 

Této výměny mládeže se zůčastnili mladí lidé z Itálie, České republiky a pořádajícího Španělska. První dvě jmenované země byly zastoupeny šesticí účastníků. Domací Španěli zhruba desítkou nadšenců. Průměrný věk účastníků byl 21-23 let, ale našlo se i pár starších. Ubytovaní jsme byli v místním hotelu typicky španělského stylu La Rincona, který pro nás představoval nadstandartní komfort.

Jak už název napovídá, hlavním cílem projektu bylo podílení se na podporě v oblasti sociálně-kulturních aktivit v daných zemích a nabrání zkušeností v této problematice.

Již během prvního večera jsme se všichni spřátelil a navázali vztahy s cizinci. K tomu nám pomohli oficiální aktivity pořadatelského týmu, i neoficiální volnočasové aktivity na pokojích. Každý den po snídani jsme se sešli v místní klubovně, kde hlavní organizátor přichystal několik seznamovacích her. Odpoledne následoval výlet do okolí, jejichž hlavním cílem bylo poznání místních zvyků a kultury. Po večerech si na střídačku každá země měla přichystat program a seznámit nás s typickými pokrmy dané země. Během týdne jsem se sžili s místí komunitou, jejich způsobem života, prozkoumali jsme panenskou přirodu a široké okolí. Poslední den js me naštívili krásnou Malagu, k vidění toho bylo spoustu. Naštívili jsme muzeu místního rodáka Pabla Piccasa, zábavní park Tivoli, místní katedrály nebo slunné pláže omývané středozemním mořem. 

Možná se ti bude líbit