Entrepreneurial Mastery: Crafting Success through Mindset, Collaboration and Planning — Maďarsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Balatonszárszó, Maďarsko

Termín konání: 18.—26. leden 2024

Český tým: 3 účastníci (ve věku 18+

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: MeOut Group

Report z projektu:

Tréninkový kurz pořádala organizace MeOut v Maďarském Balatonszárszó na břehu Balatonu v lednu 2024. Tématem bylo podnikání se zaměřením na nastavení mysli, spolupráci a plánování. 

Kromě našeho českého týmu dorazili také účastníci z Maďarska, Gruzie, Polska, Turecka, Chorvatska a Slovenska. První den jsme se seznámili s naším maďarským facilitátorem Ádámem a pomocí her také s ostatními účastníky. Všichni jsme byli plni očekávání. Dozvěděli jsme se program na celý týden a každý z nás odcházel první den z tréninkové místnosti s portrétem od ostatních, za který by se nemusel stydět ani Picasso.

Ubytovaní jsme byli přímo u břehu Balatonu, který byl vzhledem k ročnímu období částečně zamrzlý. Labutím tato skutečnost vůbec nevadila a tak se nám při nižších teplotách naskýtal poněkud humorný pohled na tyto bruslící opeřence.

Ve stejné budově, kde jsme byli s ostatními účastníky ubytovaní, se nacházely také tréninkové místnosti, jídelna a společenský sál s hudebními nástroji, na které bylo možné ve volném čase hrát. Ten jsme využili hned druhý den, při kulturním večeru, při kterém byly prezentovány zajímavosti a kultura zastoupených zemí. Měli jsme možnost vyzkoušet turecké, slovenské a polské tance, soutěžit v kvízech, stejně tak jako ochutnávat tradiční jídla a pití jednotlivých zemí.

Dny byly typicky rozděleny do bloků, během kterých jsme se věnovali různým seberozvojovým tématům podle plánu. Díky skvělým facilitačním schopnostem našeho lektora Ádáma jsme spolu velice zábavnou formou sdíleli své zkušenosti a znalosti z oblasti  podnikatelských kompetencí, time managementu a motivace.

Během volného dne se většina účastníků vypravila poznávat krásy Budapeště. Naše skupinka navštívila historickou část, muzeum světelných iluzí a také jsme nemohli vynechat vyhlášené termální lázně. Pro ty z nás, kteří je navštívili poprvé to byl nezapomenutelný zážitek.

Po návratu z hlavního města zpět k Balatonu jsme měli možnost setkat se z místní podnikatelkou Katou, která vybudovala komunitní bylinkovou zahradu v nedaleké vesnici. V této zahradě nyní pořádá vzdělávací akce a prodává směsi bio bylinek. Kata s námi sdílela svůj příběh včetně své životní filosofie a trpělivě zodpověděla všechny naše otázky. Velice jsme obdivovali, jak skvěle zvládla vytvořit nádherné místo, které tmelí místní komunitu.

V průběhu posledních dní jsme vymýšleli podnikatelské nápady podle zadaných cílových skupin a jejich potřeb, které jsme následně prezentovali v rámci “shark tanku”. Následně jsme přešli k našim vlastním nápadům, v jejichž formulaci a zpracování nám pomohl ”lean canvas”.

Moc bych chtěla poděkovat týmu MeOut za organizaci tohoto projektu stejně tak jako EYCB za podporu a naše vyslání. Také bych chtěla poděkovat všem spoluúčastníkům a facilitátorům za skvělou atmosféru a inspiraci. Stejně tak bych chtěla doporučit všem, kteří na tento článek narazí a budou váhat zda se podobného projektu účastnit, aby neváhali ani chviličku a vyrazili. Rozhodně to stojí za to! 

Lucie

Možná se ti bude líbit