European Meeting of Sport for Tolerance – Portugalsko

single-image

Termín konání: 4.-11. srpen 2016

Místo konání: Arrouquelas, Portugalsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Předprojektové přípravné setkání (tzv. APV = advance planning visit): 11.-12. červen 2016

Prosím pročtěte si info-pack

Účastníci: Lucie Černá, Monika Čápová, Viktor Jurdič, Tomáš Kučera

Group leader: Petra Černá

Účastnící se země: Portugalsko, ČR, Švédsko, Polsko, Estonsko, Itálie, Slovinsko, Francie, Belgie, Turecko a Maďarsko

Hostitelská organizaceH2O

Report z projektu: 

Projekt, kterého jsem byla účastníkem se nacházel v Portugalsku ve vesnici Arrouquelas nedaleko města Rio Maior a konal se ve dnech 4.-11.srpna 2016. Téma tohoto projektu bylo „Sport for tolerace“ tudíž to byl projekt zaměřený především na sport, podle toho také vypadal náš program.

První den jsme přijeli až v noci, takže jsme se po příjezdu pouze navečeřeli a šli jsme spát do velkých stanů, které byly náš „domov“ pro zbytek projektu. Druhý den dopoledne jsme se všichni seznamovali. Hráli jsme hry na prolomení ledů a na zapamatování našich jmen, i když to bylo v tak vysokém počtu účastníků celkem náročné. Odpoledne jsme hráli City game při které jsme trochu více poznali vesnici. Další den jsme jeli surfovat na pláž Nazaré. Tam jsme strávili celé dopoledne. Po obědě jsme jeli do města Rio Maior a tam jsme navštívili jejich slavné solné doly. Třetí den jsme cvičili Crossfit. Cvičili jsme na hřišti přímo ve vesnici, kde jsme další den dopoledne hráli fotbal. Po kopané jsme strávili odpoledne odpočíváním a nacvičováním Flashmobu. I pátý den jsme navštívili hřiště, nyní jsme měli lekci jogy. Tentýž den jsme také hráli hry, které jsou typické pro jednotlivé státy účastnící se tohoto projektu. Hráli jsme hry typické pro Portugalsko, Turecko, Francii, Belgii, Českou Republiku, Polsko, Švédsko, Slovinsko,  Estonsko, Itálii a Maďarsko. Předposlední den jsme jeli na náměstí nedaleko pláže Nazaré a tam jsme tancovali Flashmob, které jsme se během týdne naučili. Sestavu jsme si nacvičili na písničku od Michaela Jacksona, Black or white. Poslední den jsme se pouze nasnídali, rozloučili a jeli jsme na letiště.

Každý večer po večeři byla tzv. intercultural night, na kterou si vždy připravily 2-3 státy video a prezentaci o zemi ze které pochází, také jsme mohli ochutnat jejich typické pokrmy, které nám připravili. Nekteré státy nás dokonce naučili jejich tradiční tanec.

Lucie Černá

Možná se ti bude líbit