cOOlture – Chorvatsko

single-image

Termín konání: 25. září – 5. říjen 2015

Místo konání: Korenica, Chorvatsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Účastníci: Jitka Jurníková, Dana Paděrová, Martina Steklá, Markéta Kočí, Samuel Mintah

Účastnící se země: Bulharsko, Chorvatsko, ČR, Itálie, Lotyšsko, Malta, Rumunsko, Slovensko

Pořadatelská organizace: Syncro-Synergy Croatia

Report z projektu:

Tréninkového kurzu, který se konal ve dnech 25. září až 6. listopadu 2015 v chorvatské Korenici pod záštitou chorvatské neziskové organizace Syncro se zúčastnilo přes tři desítky mladých lidí z různých koutů světa. Jak už i název napovídá, důležitým prvkem byla kulturní rozmanitost, mezi členy výprav byla proto zastoupena spousta národností – sešli se zde účastníci z Chorvatska, Itálie, Malty, Lotyšska, Slovenska, Chorvatska, Rumunska, Bulharska, Kypru, Arménie, Ghany a České republiky.

Stěžejním programem kurzu byl basic synergy training. Jedná se o metodu neformálního vzdělávání, která se pomocí nejrůznějších typů aktivit soustředí na rozvoj osobnosti. U této metody je velice podstatný moment překvapení a nevědomosti, co se bude dít dál. Vyzrazení principů tréninku by mohlo zničit zkušenost budoucích účastníků podobných projektů, proto nemůžu prozradit více. Obecně jsme se zabývali komunikací, kreativitou, důvěrou, sdílením názorů a pocitů, vůdcovskými schopnostmi a stanovováním vlastních cílů a jejich dosažení.

Trénink byl opravdu intenzivní – většinou se začínalo kolem desáté ráno a končilo se až v jedenáct hodin večer s delšími přestávkami na oběd a večeři. Takto probíhalo prvních pět dní, poté nás čekal třídenní outdoor trénink a v závěru nás čekalo několik dní věnovaných kulturním workshopům, řádnému zakončení kurzu včetně dovysvětlení a reflexe všech aktivit. Organizátoři měli vše perfektně naplánované, 10 dní plných výzev a překračování limitů uplynulo jako voda. Na nudu opravdu nebylo ani pomyšlení.

Počasí nám sice moc nepřálo (10 stupňů, deštivo), ale ani to nám nezabránilo si projekt výtečně užít. Nasbírali jsme spoustu zkušeností a znalostí, které se nám budou hodit v soukromém i profesním životě, poznali skvělé lidi a získali zážitky, na které jistě budeme s radostí vzpomínat.

Martina

____

Fotogalerie a informace o projektu jsou dostupné zde.

Možná se ti bude líbit