Raising Quality of Youth Work by Empowering Youth Workers — Turecko

single-image

Termín konání: 5.-12. květen 2019

Místo konání: Ankara, Turecko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Přečtete si info-pack

 

Účastníci: Zita Kučerová, Martina Kyselá

 

Hostitelská organizace: Association of Academicians Union

 

Účastnící-se země: Italy, Spain, Great Britain, Romania, Portugal, Greece, Hungary, Czech Republic, Lithuania, and Turkey

Report z projektu:  

Tréninkový kurz Raising Quality of Youth Work by Empowering Youth Workers se konal 5.5. – 12.5. 2019 v hlavním městě Turecka, v Ankaře, kdy jsme byly ubytování ve velice luxusním hotelu se skvělým tureckým jídlem. 

Pořádající organizací byla Association of Academicians Union. Trenér celého kurzu byl trenér s několikaletou zkušeností s vedením mobility pro pracovníky s mládeží, Orhan. Orhan velice dobře facilitoval celý tréninkový kurz, nejen díky svědomitě připravenému programu, dobré organizaci, ale také díky výbornému smyslu pro humor nám umožnil prožít týden, v rámci kterého panovala skvělá atmosféra.

            Tréninkový kurz nám umožnil poznat nové lidi z Turecka, Řecka, Portugalska, Velké Británie, Litvy, Rumunska, Itálie a Španělska. Každodenní kontakt s lidmi z mnoha zemí, týmová práce na společných aktivitách a především interkulturní noc a společné večery trávené v ulicích Ankary pak zvýšily naše povědomí o kultuře těchto zemí.  Složení týmu bylo velice pestré nejen po stránce účastnických zemí, ale i po stránce věkového rozložení a zkušeností účastníků, což zajistilo dobrou homogenitu našeho týmu a stala se z nás skvělá parta.

            V rámci každého dne na nás čekal jiný program, který probíhal v hotelu a byl zacílen na personální růst, profesionální růst, pochopení klíčových cílů a prohlubování kompetencí pro práci s mládeží a také na budování partnerství a kooperace. Celý týden se nesl v duchu zajímavých neformálních aktivit, které nás namotivovaly pro další práci s mládeží v našich domovských organizacích. Také jsme se dozvěděli, k čemu složí Youthpass, což jak se ukázalo, byla pro většinu účastníků nová informace. Zároveň jsme měli možnost i jedno odpoledne realizovat naše vlastní  nápady a vyzkoušet si tak vedení svých vlastních aktivit v reálném prostoru.

            Jedno odpoledne jsme měli vyhrazené také na návštěvu Ankary, během kterého jsme navštívili významná místa hlavního města Turecka, z nichž největší dojem na nás udělalo mauzoleum Ataturka, Anitkabir.

Zita Kučerová

Možná se ti bude líbit