Fast Fashion is out of Fashion — Slovinsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Salovci, Slovinsko

Termín konání: 21. srpen—1. září 2023

Český tým: 5 účastníků + 1 group leader 

Prosím přečtete si info-pack. 

Hostitelská organizace: Association Connect

Report z projektu:

Projekt s názvem Fast Fashion is out of Fashion se konal 21. 8. – 1. 9. ve Slovinsku, konkrétně v malebné vesnici Salovci, kde jsme poznali jak místní přírodu, tak i kulturu skrze lokální hospůdku.

Celkem se projektu účastnilo 34 lidí, tedy 6 lidí z České republiky, Španělska, Itálie, Bulharska a Slovenska, a 4 lidé ze Slovinska. Po organizační stránce vše zaštiťovala slovinská společnost Association Connect.

Projekt byl zaměřený na zvýšení povědomí o negativních vlivech módních společností na naši planetu a na naše okolí. Během workshopů jsme se na tuto tematiku podívali z různých perspektiv a následně jsme rozebrali, jak můžeme postupovat jak na národní, tak individuální úrovni. Díky tomuto projektu jsme dosáhli hlubšího pochopení problému, který se stává více a více závaznějším – znečištění životního prostřední a nadbytečné čerpání přírodních zdrojů. Povědomí o problému jsme zvyšovali vytvářením edukativních videích, plakátů, brožur a pomocí dalších neformálních prostředků.

Tento projekt bych všem doporučil, jelikož byl velice dobře vedený. Velice mi vyhovoval balanc mezi workshopy a volným časem, protože v rámci ubytování jsme měli volejbalové, basketbalové a fotbalové hřiště, a spoustu jiných her k dispozici. Také organizátorka Mája byla velice milá a vycházela nám vstříc.

Petr

Možná se ti bude líbit