Feed Your Planet — Francie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Boutx, Francie

Termín konání: 26. březen—4. duben 2024

Český tým: 3 účastníci (ve věku 18+). 

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Toulouse Youth Network

Report z projektu:

Ráda bych se podělila nezapomenutelnými zážitky získané na projektu, který se věnoval tématu ekologie pod názvem „Feed Your Planet“. Projekt probíhal v malé vesničce Boutx nedaleko od hranice se Španělskem v horách. Byl to můj první projekt, právě proto na mě měl velký vliv. 
 
Účastnilo se celkem 25 lidí z Řecka, Maroka, Turecka, Kypru, Dánska, Itálie, Francie, Arménie, Ukrajiny a z Česka. Přesto, že jsem měla obavy, že moje úroveň angličtiny nebude dostačující, nakonec byly zbytečné. Navzájem si účastníci pomáhali a moje angličtina se výrazně zlepšila. 
 
Byl to tréninkový kurz, takže nechyběly přednášky. Často jsme pracovali ve skupinách a společně vytvářeli prezentace, obohacovali jsme se navzájem a snažili se najít různá řešení ekologických problémů. Skupinky se při každé aktivitě měnily, takže jsme se rychle všichni navzájem poznali a stali se jednou velkou rodinou. 
 
Náplní projektu také byly pohybové aktivity a příjemné vycházky do hor plné zážitků. Večery byly plné her, zábavy a zajímavých rozhovorů s účastníky z jiných zemí. 
 
Tento projekt výrazně změnil můj pohled na svět, na lidi a na jiné kultury. Také zvýšil moji úroveň tolerance a pochopení. Po projektu se změnily moje životní cíle, jsem víc motivována a děkuji za tuhle příležitost. 
 
Sofi U.
 

 

Možná se ti bude líbit