@CTIVATE — Turecko

single-image

Program: ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Fethiye, Turecko

Termín konání výměny mládeže: 18.—27. červen 2022.

Přípravné předprojektové setkání (APV = advance planning visit) se bude konat v termínu 1.—4. červen 2022.  APV se  group leader/jeden zástupce za každou národní skupinu. Člověk účastnící se APV se pak musí zúčatnit i samotné výměny mládeže. 

Velikost nár. týmu: 4 (ve věku 18-30)+ 1 group leader (ve věku 18+, bez horního věk. limitu). Můžete se hlásit jako náhradníci.

Prosím důkladně si přečtěte info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Této výměně předcházel únorový tréninkový kurz ve Velké Británii. Více se o něm dozvíte zde.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Turecka (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím sledujte aktuální opatření (nutnost testů, karantény, atp.) pro návrat do ČR ze zahraničí na stránkách MZV zde.

Hostitelská organizace: Center for Innovative Approaches

Popis projektu:

The project is focused at raising competences of youth workers to activate participation of youth online and to work directly with youth empowerment in order to provide multiplication and sustainability.

The objectives of the youth exchange are:
1. to create the space for them to meet together to exchange the experience and practices they have in their countries and
communities on online participation and online activism, – to learn from each other,
2. to build up connections with young people from other countries.
3. to create possibility for the participants of the training course to practice themselves in the roles of group leaders of their country groups, facilitators of intercultural groups and organizers of an international youth exchange.
4. to create a recognition for youth participation of local youth and encouragement to become an active multipliers among their
peers.

Participants‘ profile:

The call is open to any one. You do not need to be student in order to participate in Erasmus+ mobility. However, you should fulfill the following requirements.

Profile of participants:
➢ Young people
➢ Volunteers
➢ Youth leaders

Age: 18 – 30 Years old
Language: English.
Priority will be given to participants with fewer opportunities.

Možná se ti bude líbit