Follow your dreams — Turecko

single-image

Datum konání: 13. – 20. dubna 2012

Místo konání: Cappadocia, Turecko

Věkový limit: 18 – 25 let

Účastníci: Jan Buchalcev, Katka Martínková, Šárka Martínková, Josef Putík, Jiří Sixta.

Report z projektu:

Projekt Follow your dreams se konal ve městě Kirsehir, nedaleko populární turistické oblasti Cappadocie. Hlavním tématem projektu byla integrace studentů a mladých lidí do pracovního života.

Začít s vysněnou kariérou však není v dnešní době jednoduché. V rozdílných zemích existuje celá varieta překážek, se kterými se mladí lidé na své cestě za sny musí poprat. Rozdílné sociální možnosti a zázemí však všem nedávají rovné příležitosti, na pracovním trhu se setkáváme s diskriminacemi mnoha druhů.

Každá skupina (zastupující jeden z účastnických států) přispěla informacemi a zkušenostmi z jejich lokálního pracovního prostředí, seskládali jsme společně evropskou mozaiku, na které bylo jasně vidět, že ve všech zemích trpí pracovní trh ekonomickou krizí. Jak silně v některých oblastech, to překvapilo nejednoho z nás. Pomocí workshopů, informativních seminářů a drama-her jsme si ujasnili, jak lze nabyté znalosti využít a pomocí interaktivních aktivit předat dál a pomocí tak například s integrací někomu jinému.

Tematické bloky byly prokládané kulturními a cestovatelskými zážitky všeho druhu, setkáním s panem starostou u slavnostního oběda počínaje, výletem do Cappadocie v kombinaci s tureckou nocí konče. Dobré atmosféře projektu nejvíce přispěla maximální ochota tureckých organizátorů v kombinaci s velmi pestrou škálou sympatických účastníků, myslím, že každý si na projektu našel to své a odjížděl spokojen.

Šárka Martínková

Možná se ti bude líbit