Talking About You(th) — Portugalsko

single-image

Termín konání: 22. — 31. srpen 2020

Místo konání: Covilhã, Portugalsko

Věkový limit pro účastníky: 18-30 let

Věkový limit pro group leadera: 18+ 

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack.

Hostitelská organizace: Mountain Lovers

Účastnící-se země: Portugalsko, ČR, Bulharsko, Turecko, Rumunsko, Srbsko, Řecko

Report z projektu:

Projekt Talking About You(th) se konal poblíž portugalského města Covilhã, v krásném prostředí hor. Program jsme měli přímo v naší ubytovně, která se nacházela na odlehlejším místě, takže jsme mohli vstřebávat klid přírody kolem nás. Po úvodních seznamovacích aktivitách nám organizátoři představili možnosti účastnit se různých programů Erasmus+. 

Poté jsme se již začali věnovat hlavnímu tématu projektu, což byl leadership. Formou týmových her jsme rozvíjeli vzájemnou komunikaci a spolupráci. Dále jsme vytvořili mezinárodní skupinky a v rámci nich jsme měli za úkol vymyslet svůj vlastní projekt. Lektoři nám vždy podrobně vysvětlovali každý krok postupu k úspěšnému naplánování projektu. Výsledky našeho tvoření jsme pak prezentovali poslední den programu. Nicméně cílem celého projektu nebylo jen učení se, jak být úspěšným leaderem v týmu, ale také se posunout v osobním rozvoji.

Abychom se dozvěděli i něco o ostatních zemích a jejich kulturách, konaly se každý den mezikulturní večery. Účastníci vždy představili jejich zemi a nabídli také některé z typických národních pochutin. 

Součástí programu byly také tři výlety. Dvakrát jsme byli v horách, a to dokonce i na nejvyšším bodu kontinentálního Portugalska s názvem Torre. Hezkým zážitkem byl i výlet na horské jezero, kde jsme si vyzkoušeli paddleboardy. 

Tuto výměnu mládeže hodnotím velmi pozitivně. Všichni jsme si odnesli spoustu zážitků a především nová přátelství z různých koutů Evropy.

                                                                                                                                     Julie Suchá

Prezentaci z projektu si prohlédněte níže:

Možná se ti bude líbit