FOOD Connects – Slovinsko

single-image

Termín konání: 1.-9. července 2015

Místo konání: Celje, Slovinsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: Contact Making Seminar (CMS)

Účastníci: Eliška Divoká, Jana Broulíková, Lukáš Štěpka

Hostitelská/pořádající organizace: Association of innovative approaches of healthy lifestyle (Društvo inovativnih pristopov zdravega načina življenja)

Účastnický poplatek: €50 (vybírají si ho samotní organizátoři)

Účastnící se země: Slovinsko, ČR, Itálie, Rumunsko, Portugalsko

Report z projektu:

Spolu se 2 dalšími českými účastníky jsem měla možnost se zúčastnit TC s názvem Food Connects, který se konal 1.-9.7. 2015 ve Slovinském Celje. Cestovali jsme společně vlakem a hned po příjezdu do Celje jsme si toto město zamilovali. I přesto, že se jedná o 3. největší město Slovinska, bylo to spíše menší město, o to však krásnější. Městem vedla kolem řeky cyklostezka a jelikož jsme měli k dispozici kola, velmi často jsme jezdili na projížďky. Ubytovaní jsme byli v hostelu po osmi lidech na pokoji a na jídlo jsme docházeli do nedaleké restaurace. 

Nyní už ale blíže k programu projektu. V prvních dnech jsme se věnovali tématu zdravého stravování, co to pro každého z nás znamená a jaké jsou trendy dnešní doby. Současně jsme se vzájmně poznávali – projektu se účastnili lidé ze Slovinska, ČR, Rumunska, Itálie a Portugalska (vždy po 3 účastnících). Skupina tedy nebyla velká, ale o to bližší jsme si byli. Součástí TC byl také jednodenní výlet ke Šmartinsko lake, kde jsme vyzkoušeli nejen spoustu vodních sportů a zažili spoustu srandy, ale také jsme ochutnali slovinskou tradiční houbovou polévku. Následující dny projektu byly věnovány vymýšlení nových projektů Erasmus plus, které se budou podávat v říjnu a v případě schválení se budou konat na jaře 2016 v Portugalsku. Z projektu vzešli 2 nové návrhy na projekty spojené s tématem zdravého životního stylu- Active Body and Mind – projekt o aktivním životním stylu a Green Plates – zdravé jídlo v kombinaci s pěstováním si vlastních surovin a eko zaměřením. Velmi oceňuji práci organizátorek, které měli o celém procesu mnoho vědomostí a uměli je efektivně předat. Prakticky jsme si tak vyzkoušeli podání projektu od návrhu tématu, přes vymýšlení denních aktivit, až po vyplňování přihlášky. I ostatní „odpočinkové“ aktivity měly organizátorky výborně připravené a bylo vidět, že mají s organizací projektů zkušenosti. Tímto jim moc děkuji za skvělý týden. A EYCB samozřejmě také, bylo to moc fajn, už se těšíme na další projekt.

Eliška D.

Možná se ti bude líbit