Forest Heroes — Řecko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Lasithi, Kréta, Řecko

Termín konání: 8.—16. září 2023

Český tým: 3 účastníci (ve věku 18-30 let) + 1 group leader (ve věku 18+)

Prosím přečtete si info-pack a rozpis denních aktivit

Hostitelská organizace: Kyttaro Enallaktikon Anazitiseon Neon [KEAN]

Report z projektu:

Výměna mládeže Forest Heroes proběhla začátkem září v horské vesničce Psychro na Krétě. Do projektu se zapojili účastníci hned z osmi zemí, konkrétně z České republiky, Řecka, Litvy, Rumunska, Portugalska, Itálie, Bulharska a Nizozemí.
Hostitelská organizace KEAN si pro naše účastníky připravila program o ekologii, konkrétně o ochraně lesů. Kromě klasických brainstormingů a debat se hlavní organizátoři snažili do programu zapojit i místní komunitu, takže měli účastníci možnost dozvědět se více o místním lese, a jak se v něm bezpečně chovat, popovídat si s dobrovolným hasičem, či s místními zemědělci zažít práci na poli, což jim nabídlo nejen informace k tématu, ale také náhled do života místních. Ten jim přiblížilo také stravování v lokální taverně a oslava svátku jejího majitele, která vyšla na jeden z večerů. Také měli účastníci možnost zúčastnit se několika výletů po okolí, například tak navštívili jeskyni, kde se podle mýtů narodil bůh Zeus, nebo muzeum větrných mlýnů, které jsou pro Lasithi plateau typické.
Večerní program, jak už to na výměnách bývá, patřil intercultural nights, takže mezi se sebou účastníci sdíleli zajímavosti o své zemi, typické jídlo a pití, někteří přidali dokonce i praktickou ukázku, takže na konci týdne už i čeští účastníci zvládali typické portugalské či rumunské tance.
Přestože ubytování nepatřilo k nejlepším, program, organizátoři Elisa a Vlasis, a skvělí lidé z celé Evropy udělali z tohoto týdne nezapomenutelný zážitek. (Emílie Šulcová)

Možná se ti bude líbit