Formed by Culture — Turecko

single-image

Datum konání: 6. – 12. srpna 2011

Místo konání: Izmir, Turecko

Účastníci: Petra Němcová, Lukáš Janda

Report z projektu:

Jednou větou se tento projekt dá shrnout jako naprosto úžasný pobyt. Nejen, že místo bylo pořadateli vybráno bezchybně, i celý program byl velmi dobře sestaven. Navíc se sešla parta super lidí, kteří si hodně rozuměli.

Skupinku tvořili Češi, Turci,  Španělka, Estonec, Ital, Polky, Portugalci, Chorvati a Rumunky.
Téma interculturního neformálního vzdělávání bylo zajímavé a užitečné. Hodně pomohla i rozmanitost národností, kdy jsme měli možnost podívat se na „stejnou věc z různých úhlů“.
Mimo pracovní workshopy jsme podnikli výlet lodí po okolních ostrovech. Celodenní party na palubě s přestávkami na koupání téměř v širém moři. Na oběd jsme měli parádní „lodní“
rybu. Večery jsme trávili buď nad typicky tureckou vodní dýmkou, nebo v některém z tanečních klubů s živou hudbou. Nechyběla ani ochutnávka národních jídel a pití a samozřejmě turecký Efes.

Na neoficiálním programu bylo i každodenní koupání v moři či v bazénu, který byl v hotelu a také jsme navštívili beach bar Marrakech. Vzhledem k tomu, že s námi na hotelu bydleli
číšnici, kteří tam pracovali, měli jsme při návštěvě speciální péči díky turecké pohostinnosti :-).
Základem toho všeho byl ovšem skvělý kolektiv. Už teď plánujeme další společný projekt, na kterém bychom se rádi sešli v co největším počtu!

Možná se ti bude líbit