EveryBODY Free — Itálie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Marina di Massa, Toskánsko, Itálie

Termín konání: 5.—13. červen 2024

Český tým: 4 účastníci (ve věku 18+)

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Young Effect Association

Report z projektu:

Tréninkový kurz, který se nazýval EVERYBODY FREE se konal v Itálii ve městě Marina di Massa. Projekt začínal od 5. do 13. června 2024. 

Na projekt byli vybráni 4 účastníci z České republiky. Skupinu tvořily dvě dívky a dva chlapci. Na projektu jsme měly možnost seznámit se s dalšími skupinami z jiných zemí. Mezi tyto země zařazujeme Polsko, Španělsko, Itálii, Francii, Rumunsko, Chorvatsko. 

Na projektu jsme si vytvořily nová přátelství a naučily jsme se nové dovednosti a vědomosti z jiných zemích. Každý z účastníků skupinu krásně doplňoval. Naše celá skupina se snažila vytvářet příjemné prostředí, které skvěle pracovalo jak na projektu, tak i v reálném životě. 

A o čem projekt EveryBODY FREE byl? Projekt se nesl v duchu, že každý člověk je jedinečný. Trenéři nám předávali informace a učili nás o své specialitě. Rozvíjeli naši osobnost, a to jak po té psychické tak i fyzické stránce. Každá hodina na projektu byla výjimečná. Tréninky jsme měli jak v učebně, kde jsme seděli v kroužku, tak i venku na zahradě. 

Jelikož se projekt pořádal v Itálii nechybělo ani moře. Naše ubytování bylo necelých pět minut od moře, kde jsme trávily každé odpoledne po kurzech. Na pláž jsme chodily všichni společně, takže neustálý kontakt z dalšími účastníky nechyběl. Díky těmto chvílím jsme se více poznávaly a sbližovaly. Tento kontakt nechyběl ani ve večerních hodinách. V těchto chvílích jsme společně hrály hry a povídaly si. 

Ubytování, kde jsme byly ubytování bylo velké a udržované. Každý den jsme strávily hodinu na snídani, obědě a večeři. Prodávaly nám dva chody mezi kterými byl dlouhý časový prostor. I v těchto chvílích jsme neustále komunikovaly v anglickém jazyce s ostatními účastníky.

Trenéři a lidé, kteří se o nás po celou dobu projektu starali byly velmi laskaví a vždy nám vyšli vstříc. 

Tento projekt mohu jen vychvalovat. Vše bylo perfektní. Místo, ubytování a lidé. Zážitky, který nám nikdo ze života nevezme, a které jsou v každém životě nejdůležitější.

Kateřina J.

 

Možná se ti bude líbit