Let’s Find Our Power to ACT! — Francie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: La Chaudière, near Saillans, Francie

Termín konání: 13.—24. červen 2023

Český tým: 6 účastnic (ve věku 18+)

Přečtete si prosím info-pack a info k obsahu projektu.

Report z projektu:

Tréninkový kurz LET’S FIND OUR POWER TO ACT se konal 13. – 24. 6. 2023 v malebné horské francouzské vesničce La Chaudiere. Na projektu se sešlo celkem 15 účastníků (ani jeden z nich nebyl cis-muž, to byla jedna z podmínek účasti) z Francie, Česka, Portugalska, Španělska a Belgie/Brazílie a našim společným cílem bylo se naučit bránit se před utlačováním a nerovnoprávností, ponořit se do svého nitra a najít ‘vnitřní sílu.’

První den byl ve znamení seznamovacích her, abychom se vzájemně poznali a vybudovali si důvěru ke skupině, se kterou budeme později sdílet naše příběhy a zkušenosti.

Další program kurzu byl opravdu rozmanitý, každý si našel něco, co pro něj byla TA aktivita, díky které z kurzu odjížděl plný inspirace a nadšení.

Zkusili jsme si například box, jako formu sebeobrany, metodu screen-printing, díky které máme teď doma krásný suvenýr z kurzu a také například metody Theatre of the oppressed, které nám měly pomoci lépe řešit každodenní nepříjemné situace, do kterých bychom se mohli dostat.

Každý den jsme zakončili ve skupině, kde jsme sdíleli své pocity a myšlenky, nic nebylo tabu, každý měl prostor se projevit, což mi bylo velmi sympatické.

A aby zážitků nebylo málo, vzali nás organizátoři na francouzský hudební festival v nedalekém městečku, abychom nabyté dovednosti mohli ozkoušet i vně naší bezpečné komunity.

Za těch 10 dní, které jsme ve francouzských horách strávili, jsme navázali pevná přátelství a naučili se, že i přes všechny rozdíly a chyby jsme všichni nakonec jen lidé. Jen lidé, kteří by měli mít stejná práva a příležitosti, možnost podílet se na tvorbě hezčího světa.

Tereza Vávrová

Možná se ti bude líbit