Facilitator School — Ázerbajdžán

single-image

Program: Visegrádský fond

Místo konání: Lankaran, Ázerbajdžán

Termín konání: 26. srpen—1. září 2021

Prosím důkladně si přečtete informace o tomto projektu níže. 

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Z důvodu restrikcí v Ázerbajdžánu bude možné se této školy facilitátorů zúčastnit se pouze plně naočkovaným účastníkům =

Být plně naočkovaný znamená:
osoby, kterým byl vydán národním certifikát o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 s tím, že u očkování uplynulo:

a)   od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní, nebo
b)   od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Visegrádského fondu jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů Visegrádského fondu a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny reálně vynaložené cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €330.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Ázerbajdžánu (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Věkový limit pro účastníky: 18-29

Celkový počet účastníků za národní skupinu: 1 účastník+1 facilitátor

Účastnící se země: Ázerbajdžán, ČR, Polsko, Slovensko

Hostitelská organizace: Müasir Gənclərin İnkişafına Dəstək İctimai Birliyi/Support for the Growth of Modern Youth’ Development Public Union

Popis projektu:

Tato Škola facilitátorů je určena pro všechny, kteří mají zájem se v tomto rychlokurzu naučit základy toho, co obnáší být trenér či facilitátor aktivit neformálního vzdělávání. Dozvíte se, jaký je rozdíl mezi facilitátorem a trenérem, neformální vs. informální vzdělávání, základy reflexe, či aktuální trendy v neformálním vzdělávání. Tato škola je tedy určena pro všechny, kteří by chtěli získat hlubší vhled do neformálního vzdělávání, pracují s mládeží, chtěli by facilitovat aktivity nef. vzdělávání či zorganizovat vlastní projekt/mobilitu mládeže.

Veškeré aktivity v této Škole povedou zkušení facilitátoři z Ázerbajdžánu, ČR, Slovenska a Polska.

Po Škole facilitátorů bude následovat víkendové reflektivní fórum na Slovensku, které se bude konat o víkendu 1.-3. října 2021.

The focus of the “Facilitator School” project is empowering the capacities of new young trainers in the facilitation field in 7 districts of the Southern region of Azerbaijan. On the other hand the project is aiming to establish an international network with V4 countries and exchange experiences by creating a facilitator pool. The Southern region is one of the low socio-economic developed regions. Some districts (Lankaran, Astara, MasallI) in the region are identified as more religious and conservative areas of the country. Currently mentioned districts have high statistics of low quality education, early marriage, drag using problems. However there are many talented active young people in the districts .

One of the main problems about youth participation, youth work and education is human resources. Although there are few new trainers and youth advisers are active and have been trying to add values for education and capacity development of the region. On the other hand who are involved in training in those districts most of them are not qualified trainers and not aware of facilitation. There are 17 registered local NGOs in 7 districts of the region. Our inquiry shows that other NGOs invite trainers and facilitators out of the region. There is great need to develop capacities of current trainers of the region by exchanging international experiences. We are planning to grow qualified facilitators for the capacity building of the region in future.

Možná se ti bude líbit