Creating Future Youth Leaders — Německo

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: seminář na navazování kontaktů mezi mládežnickými organizacemi

Místo konání: Garlstedt, Osterholz Scharmbeck, Německo

Termín konání: 1.—6. červen 2023

Český tým: Monika Traubová

Prosím důkladně si přečtete info-pack

Hostitelská organizace: NaturKultur e.V.

Report z projektu:

Začátkem června 2023 jsem se zúčastnil PBA v německém Osterholz-Scharmbeck nedaleko Brém. Jednalo se o „aktivitu budování partnerství“, setkání pracovníků s mládeží organizujících projekty Erasmus+. Do projektu se zapojilo asi 25 lidí z České republiky, Itálie, Turecka, Estonska, Španělska, Německa, Francie, Maďarska a Rumunska. Z každé země do projektu přijeli maximálně 2-3 zástupci, což podporovalo míšení národností, takže neexistovaly žádné národní skupiny.

Během workshopů jsme měli možnost seznámit se s pravidly organizace projektů Erasmus+, tedy podávání finančních žádostí, organizace celé akce, vyhledávání účastníků či partnerů. A právě vyhledávání partnerských NNO bylo hlavním bodem této aktivity. V rámci workshopů a volného času mezi „workshopy“ jsme měli možnost prezentovat naše neziskové organizace, poznat ty ostatní a propojit se.

Kromě běžných workshopů se skupinovou i individuální tvorbou a prezentací plakátů jsme měli i ty netradiční: během „happy hour“ jsme popíjeli německou Bionádu networkingem a plánováním nových projektů, při „Youthpass party“ jsme společně tvořivým způsobem, prostřednictvím her, divadla, písní nebo recitace, přemýšleli o tom, o čem je YouthPass a jak jej přiblížit mladým lidem.

Projekt se uskutečnil v krásné oblasti nedaleko Brém. Ve volném čase jsme chodili do lesa, diskutovali na zahradě, jezdili na kole a zdravili sousedy severoněmeckým „moinem“. Zahráli jsme si také šipky, stolní tenis, město Palermo a užili si mezinárodní „profesionální prázdninový pocit“

Monika Traubová

 

Možná se ti bude líbit