Roadmap 4 Career – Turecko

single-image

Termín konání: 2.-8. prosinec 2015

Místo konání: Ankara, Turecko

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Prosím pročtěte si info-pack

Účastníci: Fabian Byrtus, Ingrid Švinderová, Iveta Maturová, Magdalena Matýsková

Group leader: Jakub Skála

Účastnící se země: Česká Republika, Turecko, Srbsko, Albánie, Rumunsko, Estonsko, Maďarsko

Hostitelská organizaceKaryon

Report z projektu: 

Roadmap 4 career je název projektu, který se konal od 2. do 8. 12. 2015 v Ankaře a jehož účastnící pocházeli z České republiky, Turecka, Srbska, Albánie, Rumunska, Estonska a Maďarska. Tématem projektu byla kariéra a kariérní plánování.

Účelem projektu bylo ukázat nám různé oblasti uplatnění, namotivovat nás, pomoct nám uspět při žádání o práci a umožnit nám setkání s mnoha zajímavými lidmi.

Během těchto skvěle strávených šesti dnů, jsme společně navštívili několik rukodělných dílen a na vlastní oči se tak seznámili s tradičními technikami malby keramiky, výroby skleněných šperků a šití oděvů. Tato návštěva nám pomohla uvědomit si široké možnosti uplatnění na poli práce.

Hlavní náplní projektu však byly přednášky a workshopy, při kterých nám bylo vysvětleno jak správně naplánovat svou kariéru, správné zformulování motivačního dopisu a životopisu a také jak se správně chovat při přijímacím pohovoru. Mimoto jsme však také stihli navštívit centrum Ankary, ochutnali mnoho tureckých jídel a poznali nové lidi z různých zemí.

Pro mě osobně byla největším přínosem přednáška profesora Saglama, který nám vtipným způsobem popsal nejčastější chyby při pracovním pohovoru a jsem velmi ráda, že jsem se tohoto projektu mohla zúčastnit.

Magdaléna Matýsková

Možná se ti bude líbit