Fundraisers in Action – Rumunsko

single-image

Termín konání: 13.-20. říjen 2015

Místo konání: Dubova, Rumunsko

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: Youth mobility

Prosím pročtěte si info-pack.

Účastníci: Kateřina Ovčiariková, Johana Hošková

Účastnící se země: Bulharsko, Chorvatsko, ČR, Estonsko, Řecko, Itálie, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Španělsko, Turecko

Hostitelská organizace: Asociația Pro Civica Oltenia

Popis projektu:

Tréninkový kurz Fundraisers in Action se konal v pohraniční oblasti Rumunska, v malém  letním letovisku Dubova. Šlo projekt, který byl i v porovnání s ostatními Erasmus + youth projekty unikátní počtem zastoupených zemí. Což notně zvýšilo náročnost organizace projektu, všechny zúčastněné organizace i přesto všechno naprosto skvěle zvládly.

Cesta na projekt nebyla, vzhledem k jeho umístění v Dubové, úplně jednoduchá. Nicméně vysílající i hostující organizace ochotně pomohly s plánováním cesty. Všechny účastníky dokonce do finálního cíle sami dovezli zástupci hostující organizace (i když se to ukázalo jako náročný a tři dny trvající úkol). Prostředí tréninku bylo naprosto skvělé a s občasnými problémy, jako výpadky elektřiny nebo různými názory lidí na sdílení postele, si organizátoři bez problémů poradili.

Projekt se měl původně věnovat spíše pokročilým technikám fundraisingu, ale vzhledem k profilu a  preferencím většiny účastníků, se nakonec lektoři soustředili spíše na základy a prostor dostaly i team buldingové a mezi kulturní aktivity.

Účastníci měli možnost seznámit se základy crowdfundingu, plánování projektů a vyzkoušet si mock up pohovor s potenciálními sponzory. Vzhledem k různorodosti ostatních účastníků byly  motivující a inspirující nejen samotné lekce, ale i samotný kontakt s lidmi, kteří sami aktivně plánují své projekty v neziskovém i ziskovém sektoru.

Chtěla bych poděkovat hostující i vysílající organizaci, za podporu a úspěšnou organizaci projektu, který umožnil účastníkům posunout dál jejich schopností a dal jim nové možností jak realizovat jejich plány.  

Johana Hošková

Možná se ti bude líbit