Future Depends on Me — Polsko

single-image

Termín konání: 16.-24. července 2013

Místo konání: Zakopane, Polsko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

Účastnící se země: ČR, Polsko, Slovensko, Litva

Účastníci: Daniela Králíková, Jan Kruntorád, Dominika Csepcsarová, Veronika Ciencialová, Iva Vlková, Kateřina Vacková, Tereza Mihulková, Michal Pavelka

Report z projektu:

Projekt „Future depends on me“, který probíhal 16. – 23. 7. 2013 v Polsku byl nezapomenutelným zážitkem asi pro všechny účastníky ze 4 států – České republiky, Litvy, Slovenska a Polska. Tento projekt byl zaměřen především na ekonomii. Účastnili jsme se několika workshopů, kde se řešila nezaměstnanost, problémy, výhody a nevýhody mladých lidí při startu s podnikáním, či Evropská unie.

Kromě těchto workshopů pro nás organizátoři měli nachystáno i mnoho dalšího. Na začátku projektu nás čekalo spoustu seznamovacích her, aktivit a teambuildingové hry. Díky těmto aktivitám jsme se dobře poznali a dozvěděli mnoho věcí o ostatních. Týmy byly většinou rozděleny tak, aby nebyli všichni účastníci jednoho státu spolu, tudíž jsme si procvičili anglický jazyk. Po 4 večery jsme se účastnili mezinárodních večerů, kdy Česká republika byla na řadě jako první. Každý stát vždy přivezl jejich národní speciality, pochoutky a pití, nachystal různé soutěže nebo hry. Všichni si tyto večery velmi pochvalovali, jelikož jsme se dozvěděli perličky z daného státu a ochutnali místní speciality.

Kromě mezinárodních večerů jsme také podnikli výlet do města Zakopane, kde jsme měli taktéž zadány úkoly, které bylo nutno splnit. Všichni skvěle spolupracovali a nezaznamenala jsem žádný problém, či konflikt. Dalším výletem byl výlet do Tater. Vcelku náročný výšlap do hor se vykompenzoval nádherným výhledem na celé okolí a vzpomínkami v podobě fotografií. 

Celý tento projekt bych hodnotila velmi kladně. Všichni odjížděli nadšení, nebo smutní z toho, že musí opouštět tak skvělé místo a úžasné lidi, které jsme měli možnost poznat na tomto místě.

Tereza Mihulková

Video z projektu o dobrovolnictví.

Možná se ti bude líbit