Gen Green — Litva

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Vilnius, Litva

Termín konání: 19.—25. leden 2024

Český tým: 6 účastníků.

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Active Youth Lithuania

Report z projektu:

Klíčovou aktivitou projektu byly otázky a odpovědi zaměřené na životní prostředí, které nejen upevnily naše znalosti, ale také podnítily diskusi a výměnu názorů mezi účastníky. Navštívili jsme centrum nakládání s odpady, což pro mě osobně byla velmi poučná zkušenost, která mi otevřela oči, jakým celým cyklem odpad prochází. Prozkoumali jsme také centrum Vilniusu a měli možnost poznat místní kulturu a atmosféru. Následovala skvělá příležitost k odpočinku a navázání nových přátelství v sauně a vířivce.

Nejinspirativnějším úkolem bylo rozdělení do týmů a vytvoření prezentace jménem neziskové organizace, jejímž cílem je zvýšit povědomí a důvěru občanů EU v udržitelný životní styl. Tato aktivita nás nejen inspirovala k týmové práci, ale také jsme zkoumali způsoby propagace udržitelného životního stylu.

Kurz jsme zakončili vytvořením programu v rámci národních týmů, který by se zabýval problematikou v naší zemi. Se svým týmem jsme nakousli problematiku napadení kůrovcem.

Celkově byl pro mě training course velmi inspirativní a poskytl mi cenné znalosti a zkušenosti, které mohu využít nejen v osobním, ale i profesním a společenském životě.

Otakar S.

 

Možná se ti bude líbit