Get Your Own Picture — Turecko

single-image

Termín konání: 26. září-6. října 2019

Místo konání: Patara, Antálie, Turecko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Přečtete info-pack a projektové webovky. Prosím pročtěte také rozpis denních aktivit této výměny.

Na tomto projektu se uskutečnilo tzv. APV (= advance planning visit) nebo-li přípravné předprojektové setkání zástupů národních skupin a to v termínu 28.-30. červen. Tohoto setkání se zúčastnili 2 zástupci z každé národní skupiny.

 

Účastníci: Tereza Hynková, Lucie Koháková, Martina Bolatzká, Běla Harazimová, Lucie Švecová, David Ondroušek, Bertan Can

 

Group leader: Vít Votroubek

 

Účastnický poplatek: €50/účastník (vybírala si ho samotná hostitelská organizace). Účastníci s omezenými příležitostmi jsou od poplatku zcela osvobozeni (= např. studenti, nezaměstnaní, atp.)

 

Účastnící-se země: Italy, Lithuania, Spain, Romania, Czech Republic, Turkey, Germany

 

Hostitelská organizace: Kultur Art

 

Report z projektu: 

Projekt, s názvem Get your own Picture, se konal v termínu 26.9. – 6.10.2019 v údolí Kabak nedaleko města Fethiye, které je známým letoviskem na tureckém pobřeží, často nazývaném Tyrkysové pobřeží.
         Projektu se účastnilo celkem 60 lidí z 6 zemí – Itálie, Německa, Španělska, Estonska, Turecka a České republiky.

Hostitelskou organizací byla německá kulturní organizace Kultur Art.
Cílem tohoto projektu bylo natočení krátkých filmů na téma „Active citizenship“.
         Projekt započal outdoorovými seznamovacími aktivitami, které měly za cíl, abychom se co nejlépe poznali a mohli tak lépe spolupracovat při vytváření filmů.
         První tři dny projektu byly věnovány teambuildingovým aktivitám ať už v celé skupině či v menších, náhodně vybraných skupinkách. Meetingy byly 3 x denně.
         Čtvrtý den jsme byli rozděleni do „filmových“ skupin. V těchto skupinách jsme si rozdělili role a dle nich absolvovali příslušné workshopy – camera, editing, acting a sound-workshop. Následující dny projektu byly zcela v naší režii. Úkol byl jasně zadán-natočit a zeditovat krátký film, o maximální délce 5 minut, na téma Active citizenship. Rozvržení času bylo čistě na nás, zůstaly jen ranní meetingy. Deadline odevzdání filmu byl předposlední den projektu.
         Ranní meetingy zahrnovaly něco jako ranní rozcvičku a shrnutí předchozího dne, zhodnocení aktuální situace či případnou prosbu o pomoc při nějakém problému s natáčením. Organizátoři nám byly po celou dobu k dispozici při jakýchkoli potížích.
          

Projekt GYOP byl mým prvním projektem Erasmus + tudíž jej nemám s čím porovnávat. Celý projekt se nesl ve velmi přátelské a pohodové atmosféře.
Více než polovina účastníků neměla s filmováním žádnou předchozí zkušenost. Ti, kteří již zkušenosti měli, ostatním velmi ochotně pomáhali, takže jsme nakonec nevytvořili deset samostatných filmů v deseti skupinách, ale deset filmů jako celá skupina.
Byli jsme donuceni vystoupit ze svých komfortních zón, překonat vlastní strachy a vyzkoušet si věci, které bychom si asi jen tak nezkusili.
Zažili jsme malé zemětřesení, monzunový déšť ale také spoustu sluníčka, teplé moře a opravdu studenou sprchu po celou dobu pobytu.
 Ubytování bylo zajištěno v kampu Yerdeniz ve stanech či bungalovech. Český tým byl rozdělen do dvou skupin a ubytován v bungalovech.
Legrace, výborné jídlo, nádherná příroda, spousta úžasných lidí, tanec, zpěv, nové poznatky, nesčetně skvělých zážitků a nezapomenutelná atmosféra, to vše si já osobně odnáším domů.
I přesto, že jsme se před projektem neznali byli jsme skvělým týmem. Oněch deset dní uteklo jako voda, a myslím, že můžu říct za všechny, že na tento projekt budeme dlouho vzpomínat.

V závěru bych ráda poděkovala vedoucímu českého týmu Vítovi Votroubkovi, všem zahraničním organizátorům projektu GYOP v čele s Levantem Arslanem a vysílací organizaci EYCB, zvláště pak Janě Parolkové.

Běla Harazimová

Možná se ti bude líbit