Musical Intelligence in Youth Work — Slovinsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Trbovlje, Slovinsko

Termín konání: 22.—28. listopad 2023

Český tým: 2 účastníci (ve věku 18+ let) 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: Aspira

Popis projektu:

The aim of this training is to equip youth workers and youth leaders in encouraging musical intelligence in youth work. Musical intelligence is the ability to produce and appreciate rhythm, pitch and timbre or appreciation of the forms of musical expressiveness. During the training we will break down musical intelligence and it’s application in youth work specifically.

Explore one of eight intelligence’s by Gardner with us.

Music is most definitely a part of our everyday life and it doesn’t only come through our ears from the environment but in the first place from within our body. Listen to your heart beat, your breathing, your walk and other rhythmic and melodic patterns you use all the time just because you are a living being.

Some of the elements that are most important for music to exist are: rhythm, movement, sounds, relations between sounds and tones which can form a melody, harmony.

By participating, you will:

  • Learn about and explore all of those musical elements
  • Get deeper and concrete experience
  • Express through music
  • Learn how to engage in music activities in a very natural and organic way
  • Improvise with body, voice and instruments

Content:

  • Exploring Rhythm
  • Breaking barriers of -Singing – voice – songs
  • Exploring and activating our Sensory sensibility – ear
  • Exploring our natural body movement
  • Instrumental practice

Možná se ti bude líbit