Wilderness Ventures – A Training on Outdoor Education in European Youth Work – Bosna a Herzegovina

single-image

Termín konání: 13.-21. dubna 2013

Místo konání: Mostar, Bosna a Herzegovina

Účastníci: Tomáš Adámek

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Report z projektu

I přes všechny nástrahy cest jsem konečně dorazil do Mostaru. Jaké překvapení bylo, když jsem vyšel před nádraží a nikdo mě nečekal, aby mi ukázal cestu. A tak v krásném slunečném ránu jsem se podíval na polohu našeho hostelu a vyrazil k cíli pěšky. Po několika špatných odbočeních s pomocí místních, jsem se asi za 40 minut dostal ke svému cíli.

Drobné nedorozumění jsem hodil za hlavu a začalo seznamování. Nejvíc jsem se sblížil s klukem z Itálie, s kterým jsem nevědomky cestoval už ze Sarajeva. Po prvním dnu, který bych označil jako procházení se po městě a užíváním si 15°C teplotního skoku oproti Česku, jsem konečně nastoupil na 7 denní dráhu projektu. Z počátku jsem z toho neměl dobrý pocit. Více byly řešeny problémy s ubytováním a drobnými problémy, než samotný projekt a jeho aktivity. Naštěstí mé obavy byly absolutně zbytečné. Den ode dne byl lepší a aktivit, her a zajímavých nápadů přibývalo. Vrcholem byl předposlední den, kdy jsme v tamním parku vybalili své trumfy z rukávu. Byly to především hry pro děti, logické hry a moje oblíbené ‘‘FREE HUGS‘‘. Můžu s hrdostí říct, že se nám podařilos našeho dění zapojit bezmála 300 lidí. Tohle jsou ty okamžiky, kdy se projekt stává zcela úspěšný.

Mezi takový nadstandard, co se na projektu stal a který jsem vůbec nečekal, byl rafting na řece Neretvě. Nádherný den strávený v přírodě spojený se sportem. Co víc si přát J.

Zvláštní poděkování patří francouzské lektorce Margaux, která byla každodenní dobrou náladou celé skupiny.

Tomáš Adámek

Možná se ti bude líbit