Charisma Maxima – Chorvatsko

single-image

Termín konání: 1.-9. března 2015

Místo konání: Záhřeb, Chorvatsko

Program a akce: ERASMUS+, Key Action 1: výměna mládeže

Prosím pročtěte si info-pack.

Pořádající/hostitelská organizace: Association of deaf and hard of hearing UDRUGA

Účastníci: Zuzana Husarová (GL), Gabriela Otteová, Dominika Hlavová, Filip Tylš, Jan Chlápek, Jan Němec

Účastnící se země: Rumunsko, Lotyšsko, Slovinsko, Litva, ČR a Chorvatsko

Report z projektu:

Březnový projekt v srdci Záhřebu se vydařil!

Sešla se skvělá parta českého týmu a ostatní účastníci byli neméně sympatičtí.

            Od prvního do posledního momentu jsme si připadali pod péčí Ivana a Niny, kteří pojali projekt tak, aby přinesl účastníkům co nejvíce. Starali se o to, abychom byli neustále spokojení. Pod svými ochrannými křídly přivítali mladé lidi z Čech, Chorvatska, Litvy, Lotyšska, Rumunska a Slovinska.

            Seznámili jsme se s poklidnou metropolí Chorvatska, měli dost času si ji několikrát projít i sami, vidět hospůdky a cvrkot, stejně jako zažít město za deště, slunce i větru. Díky několika outdoorovým aktivitám jsme se dostali na velmi krásná místa s výhledem. Výlety sice žádné neproběhli, zato pravidelné návštěvy do místních barů a hospod.

            Projekt si dával za cíl vybudovat multikulturní atmosféru a nechat smíšené týmy táhnout za jeden provaz. Oficielně jsme měli přijít na to, jak posílit vlastní sebevědomí, pracovat na svém charizma a zbavit se předsůdků a omezujících přesvědčení typu: co si o mě pomyslí ostatní. K tomu sloužily techniky a zážitkové bloky, kdy jsme si sami vyzkoušeli, jak vysoupit z komfortní zóny (pod mým vedením), jak pracovat s penězi, jak využívat sociální media či vážit si více sami sebe.

            Méně formální částí byly společné akce, energizéry a pestrá paleta nočního života, jak už jsem zmínila výše. Každý tým a stát dostal svou šanci představit se světu v pozitivním světle – někteří na to šli národními pokrmy, jiní tanci a hudbou, jiní ochutnávkou vín. Krom plných žaludků jsme si odnesli i duševní potravu -formou vědomostních kvízů či pozvánek do té či oné země.

             Účel projektu se jednoznačně splnit povedlo. Kdo by odolal společnému stolování, nočním párty a krásnému městu Zagrebu. Proto projekty v Chorvatsku mohu jenom doporučit.

Zuzana Husarová

Možná se ti bude líbit