Give it a Go — Španělsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Puente Genil, Španělsko

Termín konání: 27. duben—3. květen 2022

Účastníci: Barbora Machová, Barbora Klenová

Přečtete si info-pack a rozpis denních aktivit.

Hostitelská organizace: Asociación Europa 2000

Účastnící se země: Španělsko, ČR, Chorvatsko, Itálie, Francie, Portugalsko, Rumunsko, Turecko, Bulharsko, Srbsko, Řecko, Polsko, Kypr, Estonsko

Report z projektu:

Tréninkový kurz Give it a Go se konal ve dnech 27.4.-3.5.2022 ve městě Puente Genil, které je vzdálené cca hodinu jízdy od Malagy. Hostitelskou organizací byla Asociación Europa 2000 a sešlo se zde 24 účastníků z 12 zemí a to z Rumunska, Bulharska, Kypru, České republiky, Portugalska, Turecka, Francie, Polska, Řecka, Chorvatska, Srbska a Estonska.

Cílem projektu bylo prohloubit znalosti pracovníků s mládeží, pedagogům či trenérů, kteří se zabývají problémy v multikulturním kontextu. Výslednou prací projektu bylo vytvoření fiktivní neziskové organizace a hlavního projektu. Projekty byly různé, například letní tábor pro mladistvé, kteří nevědí kam v životě zamířit dále a chtějí zjistit, kdo jsou, kam by chtěli směřovat a jaká by měla být jejich budoucnost. Nebo také projekt zaměřený na seniory a mnoho dalších.

Ubytováni jsme byli v opravdu moc pěkném hostelu v pokojích většinou po 2-4 lidech. Každý pokoj měl svoji koupelnu. Byla zde společenská místnost, kde se odehrávala většina našich aktivit. Na jídlo jsme chodili do domu kousek od hostelu, kde nám vařil naprosto skvělý kuchař Pablo. Jídlo bylo opravdu výborné s velkým výběrem.

Celým projektem nás provázeli skvělí trenéři Javier, Juan a Rafaela, která měla na starost veškeré workshopy. Tento skvělý tým nám nachystal skvělý týden plný mnoha workshopů, užitečných informací a také her a zážitků.

První den jsme strávili v hostelu, kde jsme se věnovali především seznamovacím aktivitám a uvedením do situace problémů, kterým jsme se věnovali v následujících dnech. Hned druhý den nás čekal výlet do většího města Cordoba, kde jsme navštívili IAJ (Region Youth Institut), pak jsme zde měli workshop a nakonec volný čas. Ten samý den tam začínaly festivaly, a tak jsme si náš volný čas velmi užili a okusily i trochu Španělské kultury. Další dny jsme už zůstávali na hostelu v konferenční místnosti a věnovali se aktivitám programu. Řešili jsme například situaci na hranicích, jaké je to pro uprchlíky a jak bychom mohli tuto situaci vylepšit. Také jsme měli workshop ohledně sociálních sítí, jaké vlivy mají, a především jaké mají dopady negativní a útočné zprávy či komentáře. V poslední řadě jsme si vyzkoušeli vytvořit fiktivní neziskovou organizaci.

I přesto, že jsme se museli na konci projektu rozloučit, odvezli jsme si nezapomenutelné zážitky a spoustu nových přátelství. Poznali jsme jiné kultury a získali mnoho užitečných informací. Také bych moc chtěla poděkovat organizaci Asociación Europa 2000 za úžasný projekt.

Zde se můžete podívat na facebookový profil tohoto kurzu: https://m.facebook.com/TC-Give-it-a-Go-107212978644968/

Barbora Machová

Možná se ti bude líbit