Green Footprint — Lotyšsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Pāvilosta (u Liepaja), Lotyšsko

Termín konání: 21. únor—2. březen 2023

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen fobčanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Lotyšska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: RASIO “Perspektiva“ 

Popis projektu:

The aim of the project is to promote Green Goals idea among youngsters by raising their awareness about different environmental and sustainability aspects.

We want to achieve a higher level of awareness of the youngsters regarding sustainable mindset thus encouraging them for sustainable lifestyle, behaviour and habits in their daily life. Usually there is such a situation, when sustainable lifestyles become a fashionable trend among various groups of the population, many aspects of the environment and sustainability in modern society are rather unclear and people rarely have an idea of how much they affect the environment.

There are many ways to minimize negative effects on the environment, thus further contributing to minimizing climate change. We think that the first step should be starting changing habits towards sustainability by us, and then by passing the information to other people around us.

During the youth exchange we will address a range of environmental issues regarding human impact on the environment, circular economy approach, green transport modes, improving waste management, promoting renewable energy, zero waste movement and sustainable housing. Planned achievements from the perspective of youth work practice is promoting the sustainable mindset of the youth workers and youngsters, especially regarding their daily habits.

Objectives of the project:
✓ promote various aspects of sustainability among youngsters
✓ raising awareness about sustainable behaviour among youngsters
✓ exchange the best practices, knowledge and experience in environmental protection and sustainability
✓ elaborate new ideas on reducing impact of human activities on environment
✓ promote the Erasmus+ programme.

Možná se ti bude líbit