Green Innovators — Portugalsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Braga, Portugalsko

Termín konání: 10.—19. září 2023

Český tým: 5 účastníků + 1 group leader

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: SYnergia Portugal

Report z projektu:

Výměna mládeže „Green Innovators“ probíhala od 10.9.2023 do 19.9.2023 v Braze pod záštitou organizace Syneria. Na projektu participovali účastníci z Itálie, Španělska, Rumunska a České republiky. Cílem bylo sdílet stejný zájem o environmentální témata a inovativní způsoby, jak jim čelit.

Program probíhal po celý den a byl spíše odpočinkovějšího rázu, různé aktivity ve skupinkách, prezentace, divadlo, ale i čištění nedalekého parku a řeky ve speciálních oblecích. Večer byl prostor pro odpočinek či společně strávený čas: zpívání karaoke, ochutnávky pochutin od účastníků z ostatních zemí nebo noční život města. V rámci výměny mládeže jsme společně navštívili Porto, užili si surfování i paddleboardy/kajaky na nedaleké řece.

Našim největším úkolem bylo vypracovat business plán s inovativními zelenými nápady, který by mohl pomoci naši planetě. Byla to zajímavá a obohacující aktivita, při které bylo možné se kulturně obohatit, sdílet nápady s ostatními a také si procvičit angličtinu. 

Projekt bych doporučila každému, kdo by se rád kulturně obohatil, aktivně strávil svůj volný čas mezi lidmi se společným zájmem i něco nového naučil. Věřím, že pro nás všechny to byla cenná zkušenost, navázání nových přátelství a rádi budeme vzpomínat na portugalskou Pastel di Nata. 

Dorota Š.

Možná se ti bude líbit