Increasing Youth Employment Opportunities Through Innovative Non Formal Approaches — Turecko

single-image

Termín konání: 2.-10. srpen 2019

Místo konání: Kayseri, Turecko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Přečtete si info-pack.

Účastníci: Šimon Kurečka, Jana Kohoutová 

Report z projektu: 

Léto plné poznání, přátelství a zážitků!!

Tak zní titulek dalšího skvělého projektu, kterého jsme měli tu čest se během letních prázdnin zúčastnit. Právě začátkem druhé poloviny tohoto radostného období začalo další dobrodružství, které se odehrálo v Tureckém městečku Kayseri při tréninkovém kurzu „Increasing youth employment opportunities through innovative non-formal approaches“.

Několik okamžiků po půlnoci na nás čekali Turečtí gentlemani s cedulkou s našimi jmény (další splněný sen do 30 :D), aby nás v bezpečí dopravili do hotelu. K ránu jsme se seznámili s ostatními účastníky a zahráli si pár seznamovacích her, které se neobešly bez smíchu, ostatně jak už to tak při těchto hrách bývá. Po uklidnění hromadného veselí jsme se seznámili s tématem a s informacemi o nezaměstnanosti v jednotlivých zemích. Po výborném obědě jsme se rozděleni do skupinek vydali na poznávání okolí a malý „pokec“ s místními.

              Tréninkový kurz měl velmi nabitý program a těžko bych vzpomínala na aktivitu, který by nebyla zajímavá, zábavná či přínosná. Mezi prezentacemi a přednáškami jsme měli možnost využití vlastní kreativity při plnění jednotlivých úkolů. Po skupinkách jsme dávali dohromady vlastnosti, které by měl mít správný teamleadr a upřímně řečeno, vytvořili jsme dokonalého leadra, o kterém by každý zaměstnanec mohl jen snít. Dokonce jsme si ho i namalovali (byl to opravdu fešák a sympaťák). Další velmi náročnou a neméně zábavnou aktivitou byly „job interview“, kde jsme inscenovali pracovní pohovory.

              Mezi kreativním tvořením i náročnou přípravou jednotlivých úkolů od trenérů jsme ale měli možnost rozhýbat těla při energizers, které nám pomáhaly udržet pozornost i se pořádně zasmát. Součástí tréninkového kurzu byly návštěvy dvou různých organizací s odborným výkladem a představení jejich činností. Zaměstnanci byli velice sdílní, přátelští a ochotní zodpovědět nám veškeré dotazy, a že jich nebylo málo. J

              Nejen „tvrdá práce“, ale také zábava na nás čekala při volném večeru, za který patří obrovský dík organizátorovi Turanovi, který vzal skupinku nadšenců na dechberoucí vyhlídku na město, pravou vodní dýmku a následnou procházku s úžasnou atmosférou i soukromým koncertem místních štamgastů. A samozřejmě na zmrzlinu, kterou si člověk musí „ulovit“. J

              Na konci náročných dnů jsme při evaluaci zhodnotili přínos veškerých aktivit a večer si užívali společného veselí při „intercultural nigth“, kde jsme měli možnost ochutnat výborné produkty jednotlivých zemi (ano, i alkohol J).

              CAPPADOCIA <3 – kouzelné místo, které jsme navštívili a ze kterého se vzpamatovávám ještě dnes. Projdete-li městečkem Cappadocia, budete se cítit jako v pohádce. Pohádkové komíny, krásné okolí, velbloudi, milí lidé a ta atmosféra je něco, co se nedá popsat slovem.

              Za super týdnem udělali organizátoři ještě lepší tečku rozlučkovou barbecue party na úžasném místě s výhledem na řeku, kde nám na závěr slavnostně předali YouthPassy i trička s motivem tréninkového kurzu.

              Na tento projekt budu dlouho a v dobrém vzpomínat, stejně jako na úžasné organizátory, velmi profesionální trenéry, kteří po programu ukázali, že stejně jako profi trenéři dokáží být bezva kamarádi a samozřejmě na nově navázaná přátelství s ostatními účastníky a snad i další spolupráci.

              DÍKY EYCB

                             Jana Kohoutová

Možná se ti bude líbit