Fighting Islamophobia and Preventing the Rise of Far-Right Extremism — Dánsko a Jordánsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží

Účastníci by se měli zúčastnit obou částí tohoto tréninkového kurzu.

Termíny a místa konání: 

 • 1. tréninkový kurz: Ganløse, Dánsko, 15.—21. červenec 2023
 • 2. tréninkový kurz: Amman, Jordánsko, 12.—18. říjen 2023

Český tým: 2 účastníci (ve věku 25+ splňující profil účastníků popsaný níže).

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do 30. května.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále (v případě tohoto projektu) budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. do max. výše:

 • €275 pro tréninkový kurz konaný v Dánsku
 • €360 pro tréninkový kurz konaný v Jordánsku

Hostitelská organizace: Copenhagen Youth Network

Popis projektu:

The project specifically aims to enhance understandings of the driving factors of anti-Islamic sentiment in the partaking countries and how social media platforms are used to disseminate and reinforce negative perceptions of Muslims in Europe.

The first training in Denmark will discuss the use of social media by targets (profiling perpetrators, describing modus operandi, distinguishing channels used and examining push & pull factors) in the spread of Islamophobic behaviour in selected online areas, and how they influence offline behaviour.

The second training in Jordan, will examine the experiences of victims of anti-Muslim hate crime and hate speech and how they should be tackled. That will include learning how to provide psychological, emotional and physical support. Particular focus will be placed on the intersectional manifestations of anti-Muslim sentiment (e.g. homosexual Muslim men tend to be targeted more).

Participants‘ profile:

 • Age: 25+
 • Youth workers with fewer opportunities or working with this target group
 • Being motivated & able to share the project results in his/her local context and involved in dissemination and follow up process
 • Active members, volunteers or youth workers, youth leaders, multipliers, trainers
 • Working in media literacy or radicalization and open to enrich their knowledge and awareness regarding other cultures and the topic of media literacy
 • Able to communicate fluently in English
 • Willing to promote the project and its outcomes after the project 

Možná se ti bude líbit