Keep Calm—Tools for Youth Mental Wellbeing — Francie

single-image

Program a akce: program ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 25. srpen — 1. září 2021

Místo konání: Urdos, Francie

Počet účastníků za českou skupinu: 2

Věkový limit pro účastníky: 18+

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack, rozpis denních aktivit & projektové cíle a záměry.

Deadline pro přihlašování uplynul 11. července. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku. 

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) vč. Covid testů do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Proplácení nákladů na Covid testy: celkový rozpočet na cestovní náklady a Covid testy jsou dohromady €275/účastník. Tzn. že pokud účastníka vyjdou cest. náklady na €135, zbyde mu €140 na proplacení svých Covid nákladů.

Pro ekonomicky znevýhodněnou mládež/pracovníky s mládeží máme Grantový program, který má za cíl umožnit vycestovat na zahraniční projekty nabízené na tomto webu všem mladým lidem, kteří o to stojí, ale nemají dostatečné finanční prostředky na to, aby si mohli koupit jízdenku/letenku či zaplatit účastnické/PCR poplatky. Více o Grantovém programu najdete zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Francie (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Association La Villa

Účastnící-se země: Francie, Slovensko, Slovinsko, Lotyšsko, Turecko, Bulharsko, Itálie, Portugalsko, ČR, Rumunsko, Chorvatsko, Litva, Řecko

Popis projektu:  Tento osmi denní tréninkový kurz je vytvořen pro podporu mentální hygieny a duševní pohody v každodenním životě a pro zajištění hladkého zapojení mladých lidí s emočním postižením/mentálními problémy/duševními poruchami do společnosti.

Skrze tento tréninkový kurz si klademe za cíl vybavit pracovníky s mládeží inovativními metodami, které pomohou mladým pravidelně udržovat psychickou rovnováhu za pomoci:

  • uměleckých aktivit
  • fyzických aktivit
  • osobní péče

Náš tréninkový kurz používá prvky následujících metod: experimentální výuka, cirkusová pedagogika, vědomé cestování, terapie uměním, meditace, jóga, lesní terapie a další.

Možná se ti bude líbit