Keep Up the Rhythm — Polsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Rabka-Zdrój, Polsko

Termín konání výměny mládeže: 5.—11. červen 2021

Termín konání APV (advance planning visit = předprojektového setkání group leaderů národních skupin s organizátory): 12.—15. březen 2021

APV se za každou národní skupinu (vč. té české) zúčastní group leader skupiny. Group leader se musí zúčastnit jak APV tak samotné výměny

Prosím důkladně si přečtete info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt.

Deadline pro přihlašování pro group leadera: co nejdříve

Deadline pro přihlašování pro účastníky: 1. dubna 2021

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. PCR test po návratu zpět do ČR bude proplacen z reimbursementu cest. nákladů, který je celkově (pro účely cesty a PCR testů dohromady) €180/osoba.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Polska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Věkový limit pro účastníky: 18-25 let

Celkový počet účastníků za národní skupinu: 4+1 group leader

Věkový limit pro group leadera: 18+

Účastnící se země: Polsko, Litva, ČR, Slovensko, Německo, Maďarsko

Hostitelská organizace: STOWARZYSZENIE EUROPE 4 YOUTH

Popis projektu:

Bije Tvé srdce hudbou, která pro Tebe znamená víc než jen něco na uklidnění? Nyní máš možnost toho využít. Prozkoumej, jak může písnička ovlivnit evropskou kulturu a užij si týden v Polsku!

Naším záměrem je poskytnout mladým lidem prostor pro objevení toho, jak se evropská hudba setkává s evropskými hodnotami (např. solidaritou, inkluzivitou a svobodou) a jak umění přetváří identity. Pomocí různých aktivit a uměleckých workshopů účastníci také objeví, jak je jejich národní identita spojená s ostatními kulturami a jak se tyto kultury tvořily v minulosti.

Cílem projektu je pomoci mladým lidem najít alternativní umělecké způsoby rozvoje a propagace evropských hodnot (empatie, solidarity, kulturního uvědomění a komunikace skrz umění) a ukázat jim, jak lze využít hudbu jako nástroj k dosažení tohoto cíle.

Objevování evropských hodnot, zjišťování, jak umění přispělo k propagaci a tvoření těchto hodnot a kulturní výměna mezi zeměmi pomocí historie, hledání podobností a rozdílů v hudbě a pochopení, že každá země má jiné hodnoty a pochopení pro důležitost svobody umění v Evropě jsou další cíle projektu. Tyto cíle budou dosaženy tvořením hudebních workshopů a složením vlastní písničky.

Možná se ti bude líbit