Keep Up the Rhythm — Polsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Rabka-Zdrój, Polsko

Termín konání výměny mládeže: 5.—11. červen 2021

Termín konání APV (advance planning visit = předprojektového setkání group leaderů národních skupin s organizátory) se uskutečnilo v termínu 12.—15. březen 2021.

Prosím důkladně si přečtete info-pack

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. PCR test po návratu zpět do ČR bude proplacen z reimbursementu cest. nákladů, který je celkově (pro účely cesty a PCR testů dohromady) €180/osoba.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Polska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro výjezd z ČR do Polska (nutnost testů, atp.) na rozcestníku Ministersta zahr. věcí zde.

Věkový limit pro účastníky: 18-25 let

Celkový počet účastníků za národní skupinu: 4+1 group leader

Věkový limit pro group leadera: 18+

Účastnící se země: Polsko, Litva, ČR, Slovensko, Německo, Maďarsko

Hostitelská organizace: STOWARZYSZENIE EUROPE 4 YOUTH

Popis projektu:

Bije Tvé srdce hudbou, která pro Tebe znamená víc než jen něco na uklidnění? Nyní máš možnost toho využít. Prozkoumej, jak může písnička ovlivnit evropskou kulturu a užij si týden v Polsku!

Naším záměrem je poskytnout mladým lidem prostor pro objevení toho, jak se evropská hudba setkává s evropskými hodnotami (např. solidaritou, inkluzivitou a svobodou) a jak umění přetváří identity. Pomocí různých aktivit a uměleckých workshopů účastníci také objeví, jak je jejich národní identita spojená s ostatními kulturami a jak se tyto kultury tvořily v minulosti.

Cílem projektu je pomoci mladým lidem najít alternativní umělecké způsoby rozvoje a propagace evropských hodnot (empatie, solidarity, kulturního uvědomění a komunikace skrz umění) a ukázat jim, jak lze využít hudbu jako nástroj k dosažení tohoto cíle.

Objevování evropských hodnot, zjišťování, jak umění přispělo k propagaci a tvoření těchto hodnot a kulturní výměna mezi zeměmi pomocí historie, hledání podobností a rozdílů v hudbě a pochopení, že každá země má jiné hodnoty a pochopení pro důležitost svobody umění v Evropě jsou další cíle projektu. Tyto cíle budou dosaženy tvořením hudebních workshopů a složením vlastní písničky.

Možná se ti bude líbit