Keep Up the Rhythm — Polsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Rabka-Zdrój, Polsko

Termín konání výměny mládeže: 5.—11. červen 2021

Prosím důkladně si přečtete info-pack

Účastnící se země: Polsko, Litva, ČR, Slovensko, Německo, Maďarsko

Český tým: Andrea Jeřábková (GL), Lucie Večerníková, Adéla Pexová, David Bilinski, Quang Hai Nguyen, František Zeman, Martin Žaba

Hostitelská organizace: STOWARZYSZENIE EUROPE 4 YOUTH

Závěrečné video ke shlédnutí zde

Report z projektu:

Můj úplně první projekt spadající pod Erasmus + se uskutečnil mezi dny 5.6- 11.6 a musím říct, že to byl výjimečný zážitek, který bych doporučila každému mladému člověku. Místo konání bylo v Polsku, ve městě Rabka-Zdrój. Edukativní projekt byl zaměřen na hudbu, a ta nás provázela po celou dobu výměny mládeže. Ve volném čase se hojně zpívalo karaoke či se tančilo na různé písničky. 

 

V průběhu dne jsme měli workshopy, na kterých jsme se bavili o tématech, které se týkají každého Evropana. Co pro nás znamená Evropská unie, jaké hodnoty Evropa sdílí nebo kdo podle nás je či není Evropan. Musí se člověk v Evropě narodit, aby se mohl nazývat Evropanem? Otázky tohoto typu nás nutily se hluboce zamyslet a diskutovat mezi sebou. Vše bylo formou dialogu a já osobně jsem některá témata považovala za velmi obtížná na zodpovězení. Náš hlavní úkol projektu ale spočíval ve vytvoření společné písničky a následně připravení koncertu, na kterém píseň představíme. S účastníky jsme se rozdělili do skupin podle toho, v čem jsme si více věřili či co nás více zaujalo a lákalo. Část vytvářela slova k písni, část hudbu a jiná vytvářela událost na sociálních sítích. Já, ačkoli jsem v minulosti hrála na kytaru, jsem se necítila na tvoření hudby, a proto jsem se připojila k týmu propagace. Naše různorodá skupina, která se skládala z několika národností, vytvořila letáky, které jsme následně rozdávali lidem ve městě. Dokonce jsme vytiskli i plakáty, které jsme vylepovali po okolí. 

 

Kvůli situaci ohledně koronaviru na Slovensku a v Německu se bohužel tamní mládež nezúčastnila této nezapomenutelné zkušenosti. Každopádně o různorodost nebyla nouze. Sešli se účastníci nejen z České republiky a Polska, ale také z Litvy, Portugalska, Ukrajiny a Španělska. Myslím si, že se sešla skvělá parta lidí a doufám, že se budeme moci znovu na dalších projektech potkat. Doufejme, že již ve stabilnějších časech, protože by nikdo o takové nezapomenutelné zkušenosti neměl přijít.

                                                                                                                             Andrea Jeřábková

Možná se ti bude líbit