Light Path – Itálie

single-image

Termín konání: 11.-19. srpen 2015

Místo konání: Sasso di Castalda, region Basilicata, Itálie

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Prosím pročtěte si rozpis denních aktivit

Účastníci: Petr Válek, Lukáš Koupil, Michaela Letochová, Jitka Focherová

Účastnící se země: Itálie, Maďarsko, Rumunsko, ČR, Portugalsko, Makedonie, Litva, Polsko a Španělsko

Report z projektu:

Projekt se odehrával v malém městečku Sasso di Castalda. Obsah byl zaměřen na umění a zamýšlení se nad současnými problémy. Bydleli jsme v ubytovně na kraji městečka, kde nám organizátoři sami vařili. Program byl rozdělen na dopolední a odpolední a obsahoval především společné hry a vypracovávání určitého projektu/úkolu, který jsme posléze prezentovali.

V městečku o víkendu probíhal festival, který zahrnoval různorodé koncerty a vystoupení. Místní obyvatelé byli na nás velmi milí a přátelští. Sasso di Castalda dále vybízelo k procházkám malebnými uličkami nebo náročnějším procházkám po horách, které umožnovali krásný výhled na okolí.

V rámci programu jsme také jeli na výlet do nedalekého města Matera. V jeho okolí se nacházejí nejvýznamnější místa pobytu jeskynního člověka v oblasti Středozemí a nejstarší část města je součástí světového dědictví UNESCO.

Kolektiv byl složen z účastníků z Itálie, Maďarska, Rumunska, Portugalska, Makedonie, Litvy, Polska a Španělska. Díky těmto lidem projekt provázela skvělá atmosféra. Bylo velmi příjemné s nimi strávit týden, poznat je a naučit se nové věci o jejich kultuře.

Michaela Letochová

Možná se ti bude líbit