Non-Formal Education Against Mental Illness Stigma — Rumunsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 3.—12. září 2022

Místo konání: Manastirea Humorului, poblíž města Gura-Humorului, okres Suceava, Rumunsko

Počet členů české skupiny/volných míst: 3

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete infopack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku do 1. července 2022.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Věkový limit pro účastníky: 18+

Účastnící se země: Rumunsko, ČR, Arménie, Litva, Lotyšsko, Srbsko, Španělsko, Tunisko, Turecko, Ukrajina

Hostitelská organizace: AR Vocational and Investment Solutions

Popis projektu:

NEMIS se zaměří na boj proti stigmatizaci lidí s duševními problémy prostřednictvím neformálního vzdělávání; reaguje na skutečnou potřebu světa ve kterém žijeme, a bude mít příznivé účinky jak na práci pracovníků s mládeží a jejich organizací, tak na osobní život stigmatizovaných lidí a společnosti jako celku.

Metody budou specifické pro neformální vzdělávání a budou rozvíjet kreativitu a zapojení: cvičení znalostí a důvěry, reflexní cvičení, prezentace PP, otevřený prostor, kulatý stůl, skupinové workshopy, fórum divadlo, hraní rolí, simulace, sledování krátkých filmů atd.

Výsledky na konci projektu:

  • projektový blog
  • brožurka (malý průvodce pro pracovníky s mládeží)
  • projektový film

Možná se ti bude líbit