Non-Formal Education Against Mental Illness Stigma — Rumunsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 3.—12. září 2022

Místo konání: Manastirea Humorului, poblíž města Gura-Humorului, okres Suceava, Rumunsko

Počet členů české skupiny/volných míst: 3

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete infopack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku do 1. července 2022.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Věkový limit pro účastníky: 18+

Účastnící se země: Rumunsko, ČR, Arménie, Litva, Lotyšsko, Srbsko, Španělsko, Tunisko, Turecko, Ukrajina

Hostitelská organizace: AR Vocational and Investment Solutions

Popis projektu:

NEMIS will focus on combating stigma of people with mental problems through non-formal education; it responds to a real need of the world we live in and will have beneficial effects both in the work of youth workers and their organizations, and in the personal lives of stigmatized people and society as a whole.

The methods will be specific to non-formal education and will develop creativity and involvement: knowledge and trust exercises; reflection exercises, PP presentations; open space, round table, group workshops, cafe learning; forum theatre, role playing, simulation; watching short films, etc.

Results (at the end of the course):

  • A blog of the project
  • A brochure (mini-guide for youth workers) about dealing with
  • The project movie

Možná se ti bude líbit