Sports Back to Traditions — Makedonie

single-image

Místo konání: Mavrovo, Makedonie

Termín konání: 10.-18. září 2012

Program a akce: Program Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Účastníci: Eva Janečková, Jakub Bakule, Markéta Vondráková, Tomáš Adámek, Michal Janečko, Kateřina Musilová. 

Report z projektu:

Projekt „Sports Back to tradition“ se konal v malebné vesničce Mavrovo, která se nachází u jezera v makedonských horách. Této výměny mládeže se účastnily týmy po 6 lidech z Makedonie, Litvy, Turecka a samozřejmě České republiky. Původně měli přijet i účastníci z Řecka, ale bohužel nemohli
dorazit. Nakonec to přece jen nebyl problém, i tak jsme vytvořili skvělý tým.

Projekt byl zaměřen na tradiční národní hry a sporty. Každá ze zúčastněných zemí si měla připravit jeden ze svých národních sportů, představit jej a pak už následovalo trénování. Na konci projektu jsme všichni společně navštívili horskou vesnici Rostushe a tyto sporty jsme učili místí obyvatele, převážně děti. Opravdu nádherný zážitek. Všichni jsme si užili přízeň dětí a jejich nadšení ze všeho nového.

Během celého pobytu v Mavrovu jsme se účastnili spousty her, workshopů a prezentací. Samozřejmě nechyběla ani „intercultural night“ kdy jsme ochutnávali jen to nejlepší z národních specialit. Mimo to jsme se naučili i tradiční národní tance a dozvěděli spoustu nových informací o každé zemi.
Součástí projektu byl také výlet do města Ohrid. Opravdu nádherné historické město na pobřeží jezera s jedinečnou atmosférou.

Projekt jsme si všichni maximálně užili, ani chvíli jsme se nenudili. Potkali jsme spoustu úžasných lidí,
viděli nová místa a naučili se nové věci.

Markéta Vondráková

Možná se ti bude líbit