Stairways to Trainers — Estonsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: červen 2021 (bližší termín bude upřesněn)

Místo konání: Viljandimaa, Estonsko

Počet účastníků: 2

Než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, prosím přečtěte si sekci našich stránek Chci vyjet na projekt.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím berte na vědomí, že termín konání se kvůli pandemii přesunul na červen 2021 a termíny v info-packu nejsou aktuální. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastnický poplatek (vybírá si samotná hostitelská organizace): €30/účastník

Hostitelská organizace: Noored Ühiskonna Heaks

Věkový limit pro účastníky: 18+

Účastnící-se země: Estonsko, Švédsko, Rumunsko, ČR, Severní Makedonie, Itálie, Španělsko, Polsko, Lotyšsko, Řecko, Francie, Maďarsko, Turecko.

Popis projektu:

Angažuješ se v neformálním vzdělávání a chtěl bys vědět kam jak by jsi se mohl posunout dále a získat nové schopnosti? Čti dál!

Chceme se zaměřit na zmocnění vzdělavatelů a zlepšení jejich kompetencí v oblastech přípravy organizace a zhodnocení vlastních výukových aktivit pro mládež s částečným zaměřením na digitální vzdělávání.

Přilákat mládež ke vzdělání se stává těžším a těžším úkolem. Vyučující proto musí pracovat efektivněji, zábavněji a kreativněji, aby mládež zaujali. Z tohoto důvodu je potřeba začlenit neformální vzdělávání do systému výuky, aby bylo dosaženo zájmu mládeže o vzdělávání obecně.

Tento tréninkový kurz bude zaměřený na specifické potřeby jeho účastníků a partnerských organizací a bude velmi inkluzivní. Diverzita (například účastníků projektu) bude považována jako zdroj pro výměnu kompetencí, stejně tak, jako zaměření na využití mezikulturní prostředí. Součástí projektu bude jen několik přednášek, hlavní zaměření projektu bude spočívat v praktických lekcích implementovaných účastníky projektu s využitím všech možností neformálního a experimentálního vzdělávání. Trenéři se postarají o vytvoření přátelského, podporujícího a bezpečného prostředí, ve kterém budou účastníci podporováni a naváděni k vlastnímu profesnímu rozvoji a rozvoji jejich partnerské organizace.

Cíle projektu:

  • Proměnit firmy/trenéry v profesionály v oblasti neformálního vzdělávánï
  • Vysvětlit neformální vzdělávání: přístup, podmínky, modely, faktory s ním související
  • Přizpůsoit program učebním potřebám cílové skupiny, zajistit relevantnost všech aktivit
  • Představit způsoby přípravy, organizace a zhodnocení výukových aktivit
  • Pomoci účastníkům vyvunout a otestovat vlastní výukové aktivity spolu se skupinou účastníků
  • Rozvinout účastníky v oblasti udělení zpětné vazby, zlepšení empatie, výukových a komunikačních schopností.

Profil účastníka:

  • Pracovníci s mládeží/vůdčí osobnosti mládeže, kteří s mládeží pracují na profesionální nebo dobrovolnické bázi.
  • Věk: 18 a více let

Možná se ti bude líbit