Me+ Environmental Activits — Portugalsko

single-image

Termín konání: 21.-28. listopad

Místo konání: Figueira da Foz, Portugalsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack

Hostitelská organizace: Bonae Spei

Účastnící-se země: Portugal, Czech Republic, Italy, Armenia, Romania, Spain

Účastníci českého týmu:  Kristýna Liptáková, Sanseul Kim, Hana Urbánková, Anika Rychlíková

Group leader: Ivo Podbranný

 

Report z projektu:   Me+ Environmental Activits – Figueira da Foz, Portugalsko, 21.-28. listopad

 

  1. listopadu 2019 jsme se sešli s účastníky pěti dalších států v portugalské Figueira da Foz. Šest pracovních dní se neslo v duchu neformálního vzdělávání, týmové práce a šíření povědomí o současné situaci v oblasti ekologie.

Výměna mládeže byla zahájena team buildingovými aktivitami, na které následně navázala práce na videích, brožurách a navržení folllow up aktivit. Pracovali jsme na čištění pláže, kde jsme se dozvědeli o problematice znečišťování oceánu v navštívené oblasti.

Tato výměna podle mého splnila vše co měla. Výborné vedení Lexie, skvělá práce portugalských organizátorů, velmi dobrý time management. Do práce v mezinárodním týmu jsme byli motivováni, nikoli nuceni. Ubytování bylo nadstandartní, stejně tak jídlo.

Lexie, která měla na starosti přípravu aktivit, se starala, aby program “ušila na míru“ všem, a tak jsme ji neustále viděli program přetvářet a doplňovat. Podobně i Ivo nám byl skvělým českým leadrem.

Neméně přínosné byly takzvané “intercultural nights“. Zástupci všech zemí pojali prezentaci své kultury kreativně, a tak jsme hledali v rumunských mapách, sledovali arménskou svatbu, učili svá těla mluvit italsky a my zjišťovali co ví svět o nás.

Výměna byla zakončena předáním Youth passů během tzv. gala večera.

Ve Figueiře jsem potkala spoustu výjimečných lidí a věřím, že projekty tohoto typu jsou obrovským přínosem do osobního života všem zúčastněným. Já jsem EYCB opět velmi vděčná, že jsem toho mohla být součástí.

Kristýna Liptáková 

Možná se ti bude líbit